Regióny Trenčín Ilava

FOTO Len pre SILNÉ povahy! Otrasný nález zakopaných zvierat na hnojisku

Podnikateľ zamestnancom prikázal vyhodiť desiatky uhynutých zvierat na hnojisko. Zdroj: FB/Polícia SR

ILAVA – Enviropolicajti podali obžalobu na muža, ktorý prikazoval zamestnancom zakopávať uhynutý dobytok do hnojiska.

Otrasný nález sa naskytol policajtom na hnojisku v ilavskom okrese, na ktorom našli desiatky uhynutých jedincov hovädzieho dobytka. Enviropolicajti zistili, že 47-ročný konateľ spoločnosti mal dávať opakovane, do mája roku 2020, svojim zamestnancom pokyn na zakopávanie uhynutých zvierat do hnojiska, ktoré sa nachádzalo na pozemku v obci Zliechov. Policajti z oddelenia Trenčín ukončili vyšetrovanie s návrhom na podanie obžaloby proti fyzickej osobe Ing. J. M. zo Zlatých Moraviec a právnickej osobe za prečin Neoprávnené nakladanie s odpadmi v súbehu s prečinom Zanedbanie starostlivosti o zvieratá.

Išlo o dobytok, ktorý v dôsledku neplnohodnotnej potravy, vážnych metabolických porúch a následnému zhoršenému zdravotného stavu postupne uhynul. Policajti počas vykonávania prehliadky iných priestorov a pozemkov našli 23 uhynutých jedincov hovädzieho dobytka s ušnými známkami, presný počet uhynutých jedincov dobytka bez ušných známok nebolo možné zistiť, pretože už boli v štádiu rozkladu.

 

Zdroj: FB/Polícia SR

Polícia upozorňuje verejnosť, že nakladanie s telami uhynutých zvierat je upravené príslušnými právnymi predpismi a porušenie týchto právnych predpisov môže byť od určitého rozsahu posúdené aj ako trestný čin neoprávnené nakladanie s odpadmi podľa § 302 Trestného zákona.