Regióny Prešov Domáce Top

FOTO Ľudia o vyčíňaní počasia: BRODÍME sa snehom, OMŔZAJÚ prsty! Prišla ZIMA, aká tu dávno nebola

Ľudia sa k svojim autám museli doslova prebrodiť. ZDROJ: Beáta Pavlišinová Sídlisko Sekčov (Prešov) v skorých ranných hodinách. Zdroj: Beáta Pavlišinová

PREŠOV – Zima, aká tu už dávno nebola. Na východe napadlo toľko snehu, že ho cestári nestíhajú odhŕňať. Vietor, mráz a snehová kalamita. Aj takto vyzerá dnešná adventná nedeľa.

Z večera do rána napadlo v Prešove toľko snehu, že sa ním ľudia v niektorých častiach sídlisk musia doslova prebrodiť, aby sa dostali k svojmu autu. Obyvatelia mesta sa už od skorého rána oháňajú lopatami, aby sa sa vedeli dostať von zo svojich domov.

Ľudia na zastávkach márne čakajú na autobus. Aktuálna situácia v niektorých mestských častiach je naozaj zlá. Tí, ktorí cestujú MHD, sa nevedia dostať do práce, pretože niektoré spoje nechodia, iné zas meškajú. Niektorým dokonca už omrzli ruky či nohy.

V dôsledku neodhrnutých ciest zlyháva mestská hromadná doprava, v niektorých častiach mesta aj prímestská doprava. Zapadnutý autobus v snehu v skorých ranných hodinách a neprejazdné cesty na sídlisku Sekčov. Cestári viditeľne nestíhajú. Aktuálne pracujú na cestách nepretržite na viacerých miestach v Prešove, ale aj okolí.

 

Zapadnutý autobus na zastávke MHD v Prešove. Zdroj: Beáta Pavlišinová