Regióny Prešov Stará Ľubovňa Top

FOTO MEGAKAUZA Šéfku „psieho koncentráku“ OBVINILI! Prípad otriasol celým Slovenskom

Koterce sú v katastrofálnom stave. ZDROJ: Udaj svojho množiteľa/FB

STARÁ ĽUBOVŇA – Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom, sa po dlhých mesiacoch konečne posunul. Štvornohým miláčikom zo „psieho koncentráku“ v Starej Ľubovni svitá na lepšie časy. Majiteľku karanténnej stanice už konečne obvinili.

 

Týranie psov, zakopávanie zvieracích mŕtvol na pozemku a sprenevera mestských peňazí. Všetky tieto obvinenie padli ešte asi pred rokom na prevádzkovateľku karanténnej stanice v Starej Ľubovni Lenku Vaškovú. Tá doteraz tvrdila, že všetky tieto obvinenia nie sú pravdivé a že ide len o konkurenčný boj. Polícia však dokázala opak.

„Voči správkyni KS Stará Ľubovňa bolo vyšetrovateľom oddelenia Prešov vznesené obvinenie z prečinu týrania zvierat,“ napísali na Facebooku Udaj svojho množiteľa členovia a organizátori.

Oni ako prví upozornili na horor, ktorý sa odohráva za bránami záchytnej stanice. Vtedy z ich strany padli veľmi tvrdé obvinenia, ktoré naznačovali, že v karanténnej stanici v Starej Ľubovni dochádza k týraniu zvierat. Zvieratá tam vraj žijú o hlade a smäde. Psy sa tam majú nachádzať v neskutočne špinavých kotercoch. Po celej podlahe je podľa ich slov zaschnutý moč a výkaly. Vo vrstve tohto hnusu boli kosti, rozhádzané granule, v okolí kotercov bolo toto “krmivo” napadané tiež. Ako dôkaz k  týmto tvrdeniam priložili aj fotografie.

Koterce sú v katastrofálnom stave. ZDROJ: Udaj svojho množiteľa/FB
Vľavo psík Robin, keď ho v apríli 2020 prijali do Karanténnej stanice Stará Ľubovňa. Vpravo psík Robin, keď prišiel z Karanténnej stanice SL do OZ cesta za domovom. Zdroj: Cesta za domovom

Karanténnu stanicu má od mesta v správe už niekoľko rokov Kynologický klub pod vedením spomínanej Lenky Vaškovej. Obvinenia, ktorým čelila, pochádzajú práve zo strany dobrovoľníkov, ktorí veľmi rýchlo zistili, že tam ide zvieratám o život.

Psy zakopávali do zeme

Ako prvý podal trestné oznámenie, Marin Hais, ktorý je štatutárnym zástupcom Zvieracieho azylu. Bol členom kynologického klubu a zároveň aj dobrovoľníkom v spomínanom útulku. Na vlastné oči videl, v akom zúboženom stave sa zvieratá v útulku nachádzajú.

„Trestné oznámenie som podal na útulok z viacerých dôvodov. Prioritne však kvôli samotným zvieratám. To, v akom zúboženom stave boli, sa ani slovami nedá opísať. Ďalšou závažnou vecou však bolo, že ostatky zvieracích tiel zakopávali do zeme. To sa aj potvrdilo, keďže som bol pri ich vykopávaní. Policajti našli minimálne tri telá, a to prevádzkarka tvrdila, že na miestnom pozemku pochovala len jedného psa. Jej domáceho miláčika,“ povedal pre zregionu.sk ešte v júli 2021 Hais.

Chcete vedieť ako na nechutné týranie zvierat reagovala polícia a primátr mesta? Čítajte na druhej strane!