Regióny Bratislava Trnava Banská Bystrica Galanta Brezno Top

FOTO OBROVSKÁ TRAGÉDIA DETI náhle prišli o OTCOV! Zo slov blízkych trhá srdce: PLAČÚ za OKNOM, prečo si ich nepočúval? Mrazivé DETAILY nešťastí

Vladimír a Peter sa už k svojím rodinám nevrátia. Zdroj: FB/Polícia SR (ilustračná), Facebook

BRATISLAVA, BREZNO – Predvianočné dni sú na našich cestách mimoriadne tragické. Polícia hlási smrteľné nehody takmer deň čo deň. Nehoda poznačila aj sviatky detí  Vladimíra, ktorý tragicky zahynul pri náraze do stromu. Plače aj dcéra nevinnej obete Petra, ktorému sa osudnou stala milovaná práca. Životy oboch otcov vyhasli v ten istý večer, v piatok 15. decembra.

Po tom, čo neskoro večer narazilo auto do stromu v Ružinove, na miesto okamžite vyrazila rýchla zdravotná služba. “Aj napriek snahe záchranárov sa im vodiča vozidla Škoda Fabia oživiť nepodarilo,” informovala bratislavská polícia.

Ako o Vladovi, ktorý pri tragédii zahynul, vraví jeho sestra, išlo o otca plného lásky a ukážkového rodiča. Rodina sa s veľkou stratou nevie zmieriť. “Bože, prečo si dopustil, aby deťom, ktoré očakávajú svojho otca, pozerajúc na hodinky, kedy už príde, niekto cudzí do telefónu povedal, že váš otec, ktorý ich tak obrovsky miloval a ony jeho, zahynul?” kladie si otázku jeho sestra Janka.

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj

“Prečo si nebol pri našom Vladovi, keď potreboval znížiť teplotu, prečo si ho nechal nastúpiť do toho auta, prečo si nezariadil, aby počúvol kamarátov a nešiel na cesty? Prečo si nám ho vzal?” zúfalo sa po tragédii pýta sestra. Ako dodáva, rodinou sa liali potoky sĺz a pre ňu sa v daný večer zastavil čas. Nesmierny smútok trápi aj Vladovu mamu, ktorá pri okne márne vyčkáva, kedy pred domom zastane oranžová Fabia jej syna.

Nevinná obeť, ukážkový otec

Čelná zrážka dvoch nákladných áut sa zase stala osudnou pre 55-ročného vodiča kamiónu Petra. Ako sme už informovali, pri Galante doňho nečakane čelne vrazil 33-ročný vodič dodávky, ktorý taktiež na mieste zahynul. Kamionista sa už zrážke nemal šancu vyhnúť. “Ocko môj najmilovanejší, bol si naše najväčšie slniečko. Veľmi nám chýbaš a ľúbime ťa,” poslala mu odkaz do neba dcéra Ema.

Ako vravia jeho kolegovia a priatelia, miloval nielen svoju rodinu, ale aj prácu kamionistu. Aj preto mu na poslednú cestu zatrúbia. “Bude šťastný, keď uvidí kolónu kamiónov na jeho poslednej rozlúčke. Poďme sa spojiť a poslať mu krásny odkaz tam hore,” vyzvali kamionisti na sociálnej sieti. Trúbenie tirákov sa bude ozývať v piatok (22.12) v Brezne.

Zdroj: FB/Sme šoféri z povolania a pomáhame si navzájom

Blízki pripomínajú, že Peter bol nevinnou obeťou jazdy druhého druhého vozidla. Polícia potvrdila, že v súvislosti s nehodou vyšetruje, či nešlo zo strany vodiča dodávky o úmyselné konanie. To, že chcel spáchať samovraždu, naznačujú aj výpovede očitých svedkov.