Regióny Košice Top

FOTO Tragická SMRŤ hokejového MAJSTRA! Mrazivé DETAILY nešťastia a silné slová MANŽELKY: Čo sa stalo?

Štefan (†44, vľavo) s víťaznou trofejou. Zdroj: FB/The Bridge - Hockey team - Kubi Čepek, archív zoznam.sk

KOŠICE – Košickú hokejovú rodinu zasiahla smutná správa. Pátranie v náročnom teréne po 44-ročnom hráčovi Štefanovi Jenikovi skončilo tragicky. Jeho bezvládne telo našli v nedostupnej rokline pri priehrade Ružín. Vyťahovať ho museli vrtuľníkom. Na počesť vynikajúceho brankára, ktorý s tímom v amatérskej lige získal titul, pomenujú hokejový turnaj. Veľkú bolesť prežívajú jeho deti.

Slovensko krátko po sebe zasiahla už tretia správa o nečakanej smrti športovcov. Najprv náhle odišla trénerka Diana Hô Chí (†39), o pár dní ju na večnosť nasledovala ďalšia mladá trénerka, Dajana Dulovcová (†28).

V utorok Pohotovostný pátrací tím z Košického kraja oznámil, že pátranie po mužovi v náročnom a ťažko dostupnom teréne malo smutný koniec. Pri vodnej nádrži Ružín zomrel hokejový brankár Štefan Jenik (†44). Hral za amatérsky tím The Bridge v košickej lige.

Strmý kopec a výkriky

Na osudnom mieste, podľa svedka, stanovala partia ľudí na strmom vrchu. “Bol som dole na rybách. Najprv som počul zábavu a neskôr už len výkriky, ako niekoho hľadajú,” opísal Richard.

Polícia ihneď po tom, čo jej v pondelok 14. augusta oznámili nezvestnosť, vyhlásila pátranie. “Prehľadané boli lesné porasty v katastri obce Malá Lodina, Kysak, železničné stanice a okolie v obciach Malá a Veľká Lodina, Kysak (v okrese Košice okolie), preverovali sa informácie v nemocničných zariadeniach,” opísala priebeh pátrania pre zregionu.sk policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Na týchto miestach malo dôjsť k nešťastiu, nezvestného našli v rokline pod ním. Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím

Žiaľ, nezvestného našli na druhý deň, v utorok 15. augusta, neskoro. “Telo nezvestného muža bez známok života bolo v nebezpečnom a ťažko dostupnom teréne, v nedostupnej rokline v katastri obce Malá Lodina,” konštatovala hovorkyňa.

Týmto sa však akcia neskončila. Aby bolo možné vytiahnuť telo z rokliny, privolať museli vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR.

Náročný zásah, telo vyťahovali vrtuľníkom

Pri vyťahovaní a zvoze telesných pozostatkov muža z nedostupného terénu pomáhala aj horská služba. Na Čingove vrtuľník vydvihol štyroch záchranárov HZS a troch dobrovoľných záchranárov HZS zo Slovenského raja. “Po prílete na miesto boli dvaja záchranári vysadení pomocou palubného navijaku na hrebeň na miesto, odkiaľ bolo možné sa ku telu nebohého spustiť pomocou lana,” priblížili zásah horskí záchranári.

Telo nebohého nebolo možné z rokliny dostať inak, ako vrtuľníkom. Zdroj: HZS

Po dosiahnutí telesných pozostatkov telo nebohého nabalili do transportnej siete a pripravili na letecký transport. “Vrtuľník Letky MV SR následne pomocou 50 metrového podvesu evakuoval telo nebohého aj so záchranárom HZS,” dodali záchranári s tým, že telesné pozostatky boli následne transportované na lúku, kde ich prevzala polícia. Druhý záchranár HZS bol vyzdvihnutý z miesta nešťastia pomocou palubného navijaku.

Ťažko mu bolo dať gól, pomenujú po ňom turnaj

Štefan bol brankárom hokejového tímu The Bridge, ktorý pôsobí v košickej amatérskej hokejovej lige Cassovia Hockey League. “Žiaľ, zasiahla nás veľmi smutná správa. Nečakane nás opustil náš spoluhráč a kamarát Pišta Jenik. Ťažko sa nám hľadajú slová. Pištik, česť tvojej pamiatke, ostaneš navždy v našich srdciach a nikdy na teba nezabudneme,” lúči sa tím na sociálnej sieti, s ktorým získal aj víťazný pohár.

Za Štefanom plače rodina, priatelia i hokejová komunita. “Pišta, príliš skoro zhasla tvoja sviečka. Odišla “legenda” košického amatérskeho hokeja. Je mi to veľmi ľúto, česť tvojej pamiatke a vďaka za všetky rady, ktoré si mi dal,” poslal odkaz na druhý svet Marián. “Výborný človek a kamarát, brankár par excellence. Ťažko mu bolo dať gól,” vyzdvihol jeho kvality Rado.

Na počesť zosnulého pomenujú hokejový pohár. “Blížiaci sa Cassovia Summer Cup 2023 sme sa rozhodli venovať tebe a bude niesť názov Memoriál Pištu Jenika na počesť tvojho pôsobenia v našej hokejovej komunite,” uviedlo vedenie hokejovej ligy.

Čo zistila polícia, a aký odkaz posiela Štefanovi bývalá manželka Zuzana, čítajte na druhej strane.