Regióny Bratislava

FOTOHÁDANKA Spoznávate tohto milého CHLAPČEKA? Študoval v Ríme, miluje hudbu a dnes je známym POLITIKOM

Ktorý politik je na obrázku? Ako chalan s gitarou a So sestrou Barborou.

BRATISLAVA – Na strednú školu chodil v Taliansku a keďže mal záľubu vo výtvarnom odbore a v deskriptívnej geometrii, jeho kroky viedli na bratislavskú STU. Skôr než zavítal do politiky, verejnosť ho poznala najmä s gitarou v ruke, ale aj ako ako aktivistu. Dnes sa jeho meno skloňuje s otázkami komunálnej politiky. Keď dodáme, že kritike čelí pre pruhy pre cyklistov, mnohí už majú jasno, o kom je reč.

Kto má stále pochybnosti, dodáme, že vyštudoval strednú školu v Ríme a architektúru na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a kým sa nestal primátorom, pôsobil ako architekt. Známy je aj ako basgitarista skupiny Para. V minulosti sa angažoval aj ako občiansky aktivista, stojí za iniciatívou Mestské zásahy či občianskym združením My sme mesto.

S otcom a bratom Jakubom na chalupe.

Zlom je v jeho živote prišiel v roku 2018, keď v komunálnych voľbách porazil vtedajšieho primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala. V komunálnych voľbách 2022 post obhájil s veľkým náskokom. Tipovali ste aj vy, že sme vybrali fotky z archívu architekta a primátora Bratislavy Matúša Valla?

Matúš Vallo. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zdroj foto z detstva: vallo2018.sk