GANG kriminálnikov brutálnou BITKOU zničil životy MLADOMANŽELOV! Patrik prišiel o časť LEBKY: Čo sa večer stalo? TOTO zachytila KAMERA, mrazivé DETAILY nešťastia

redaktor regióny.sk kontakt: kubik@firma.zoznam.sk

SLOVENSKO, DUBLIN – Nečakaný brutálny útok zvrátil život mladomanželov, ktorý bol plný plánov, snov a cieľov. Na 29-ročného Patrika spod Tatier zaútočil gang v centre Dublina, kam sa vybral za prácou, aby pre seba a manželku zabezpečil lepšiu a krajšiu budúcnosť. Po útoku, ktorý zázrakom prežil, však prišiel o časť lebky a upadol do kómy. 

Ako informovali írske média, k násilnému útoku na mladého muža došlo v nedeľu 3. decembra večer v centre Dublina. So zranením hlavy ho v kritickom stave previezli sanitkou do nemocnice Beaumont. Prípad okamžite prevzali kriminalisti, ktorí uzavreli miesto činu a začali vyšetrovanie.

O tom, čo sa stalo, prehovorila manželka Patrícia. “Napadnutý bol írskym gangom, ktorý je pre policajtov známy, všetci chlapi z tohto gangu boli už v minulosti odsúdení.” Pozná aj identitu muža, ktorý surovo udrel jej manžela. „Ide o 45- ročného chlapa, ktorý zničil dva životy. Z kamerových záznamoch jasne vidieť, že Patrik nič nečakal, nič netušil. Chlap, ktorý nám zničil život (bez žiadneho dôvodu), Patrika udrel raz, lenže tak nešťastne, že Patrik spadol na zadnú ľavú časť hlavičky,” opisuje manželka incident na sociálnej sieti s tým, že vtedy sa začal ich boj o budúcnosť.

Išlo o každú minútu, časť lebky mu museli vyoperovať

Záchranári boli pri Patrikovi už do niekoľkých minút, do nemocnice ho prevážali v bezvedomí. Lekári mu zistili silné krvácanie do mozgu a taktiež opuch mozgu. Patrícia vraví, že prvý zázrak sa stal, keď Patrik transport prežil. Druhý zázrak nastal vtedy, keď prežil náročnú operáciu. “Patrikovi chýba časť lebky, ktorú mu lekári museli vyoperovať z dôvodu silného krvácania a opuchu,” približuje Patrícia rozsah následkov.

Patrik bol v umelom spánku približne 17 dní. “Žiaľ, prebudenie z kómy/umelého spánku neprebieha v reálnom živote rovnako ako vo filmoch, kedy sa ľudia preberú po 20 rokoch z kómy a začnú žiť svoj starý život. Sú to týždne, mesiace bezmocnosti, sĺz, kriku a toho najväčšieho smútku,” vysvetľuje Patrícia.

Stal sa zázrak a usmial sa, no prognózy sú stále neisté

Našťastie prišli aj dobre správy. “Boh vypočul naše modlitby. Patrik prvýkrát otvoril obe očká v sobotu 06.1.2024 a usmial sa na mňa. Po 5 týždňoch som videla jeho obe hnedé očká, videla som ho usmievať, ale aj plakať,” hovorí s tým, že pre svojho milovaného urobí aj nemožné.

Podľa lekárov je Patrik veľký bojovník. Snaží sa hýbať ľavou stranou tela, v súčasnosti už dýcha sám a keď ho pošteklia po pravom chodidle, jemne ním pohne. “Patrik reaguje na jednoduché pokyny, čo je po tých týždňoch v kóme a všetkých zlých prognózach, naozaj zázrak,” vraví Patrícia. Obavy o budúcnosť však nemôže hodiť za hlavu, ďalšie prognózy lekárov sú totiž stále neisté.

Šetrili na domček, len prevoz bude stáť 70 až 100-tisíc

Patrika čaká náročná cesta. Potrebovať bude neustále rehabilitácie, ktoré sú finančne veľmi náročné. Navyše do toho vstupuje aj transport Patrika z Írska na Slovensko, keď to jeho zdravotný stav dovolí (pravdepodobne po 2 až 3 mesiacoch po voperovaní implantátu, ktorý vyrobia pre Patrika, aby nahradil časť chýbajúcej lebky). “Všetky tieto náklady sa pohybujú v neskutočných sumách, len transport sa pohybuje v sume 70 000 – 100 000 €,” podotýka Patrícia s tým, že “peniažky, ktoré sme si šetrili na domček, nebudú stačiť na to ani zďaleka” 

Preto pre Patrika zriadila transparentný účet a vopred ďakuje z celého srdca všetkým ľudom, ktorí im pomôžu. “Čaká nás neskutočne dlhá cesta s neistým koncom, ale nikdy neprestaneme bojovať,” vyhlásila manželka Patrícia.

Číslo transparentné účtu je uvedené v príspevku manželky na sociálnej sieti:

Viac o téme: Dublin, gang, manžel, manželka, útok, zbierka

Súvisiace články