Regióny Jasná Žilina

Horská záchranná služba bola v akcii. V Tatrách opäť zachraňovali českých turistov

Ilustračný obrázok, Zdroj : FB / Horská záchranná služba
JASNÁ – Záchranári Horskej záchrannej služby pomáhali žene na Troch vodách, potom ako slovenský turista, ktorý nahlásil úraz dolnej končatiny svojej 56-ročnej manželky. Úraz sa stal pri pošmyknutí v oblasti Tri vody v Nízkych Tatrách.
Záchranári Horskej záchrannej služby po príchode žene končatinu ošetrili a zafixovali. “Po nabalení do vákuového matraca bola na nosidlách Kong prenesená ku terénnemu vozidlu Horskej záchrannej služby. Následne bola transportovaná záchranármi Horskej záchrannej služby do Jasnej do ubytovacieho zariadenia. Žena pokračovala na vlastnú žiadosť na ďalšie ošetrenie samostatne,” uvádza sa vo vyhlásení Horskej záchrannej služby.
Ošetrenie po páde z kolobežky v Štefanovej Záchranári HZS boli požiadaní o pomoc pre Slovenku, ktorá pri jazde na kolobežke pod hotelom Boboty v Štefanovej, utrpela pri páde úraz hornej končatiny. “Záchranári HZS žene na mieste končatinu ošetrili a zafixovali. Zároveň jej bola poskytnutá medikamentózna analgetická liečba. Žena bola transportovaná záchranármi HZS na urgentný príjem do nemocnice v Žiline na ďalšie ošetrenie,” dodala Horská záchranná služba na svoje oficiálnej stránke..