Hrnko si zavaril, riešila ho polícia: Podpredsedovi SNS zobrali vodičák

BRATISLAVA – Toto si za klobúk určite nedá. Podpredseda SNS Anton Hrnko si v sobotu poriadne skomplikoval život – kvôli dopravnému priestupku prišiel o vodičský preukaz, pričom priestupku si nebol vedomý.

Ako pre agentúru SITA povedala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, policajti v sobotu popoludní na diaľnici D2 v smere do Českej republiky zastavili vodiča osobného motorového vozidla značky VW Passat. Mal ním byť práve Hrnko.

Ohrozil vodiča iného vozidla

Pri preraďovaní sa z ľavého do pravého jazdného pruhu nedal prednosť vozidlu idúcemu v pravom jazdnom pruhu, čím vodiča tohto vozidla svojou jazdou obmedzil a ohrozil. To, že prišiel o vodičák, Hrnko potvrdil, ďalšie podrobnosti neuviedol. „Áno, ale to je koniec, čo vám poviem. Dovi,“ povedal poslanec pre Denník N.

U vodiča bola následne vykonaná kontrola dokladov, dychová skúška na alkohol bola negatívna, uviedla Kurucová. Vodič podľa nej nesúhlasil s vyriešením priestupku v blokovom konaní, keďže si nebol vedomý porušenia zákona.

Zadržaný vodičák

Následne policajti spísali správu o výsledku objasňovania priestupku pre podozrenie z porušenia zákona o cestnej premávke a zadržali Hrnkovi vodičský preukaz. Ako dodala Kurucová, momentálne nie je možné k prípadu poskytnúť viac informácii.

Hrnko nie je prvým previnilcom z radov národniarov. Bývalý šéf SNS Ján Slota bol účastníkom nejednej dopravnej kolízie -posledná sa odohrala v polovici januára, minulého roka, keď pri Lietavskej Lúčke narazil na svojom vozidle Porsche Cayenne do pred ním idúceho auta, ktoré následne vrazilo do ďalšieho vozidla.

Zdroj: ph, SITA, Foto: SITA

Viac o téme: Anton Hrnko, SNS

Súvisiace články