Regióny Žilina Udalosti Top

Hrôza! Policajti mali NAPADNÚŤ 14-ročného chlapca! Šokujúce DETAILY, toto je REAKCIA

Ilustračné foto. ZDROJ: MV SR

RUŽOMBEROK – Po štyroch mesiacoch začína Policajná inšpekcia vyšetrovanie prípadu napadnutého 14-ročného chlapca. Za útokom mali stáť policajti z Ružomberka. O prípade informoval denník Štandard.

 

K napadnutiu maloletého Jakuba malo dôjsť 30. septembra 2023 počas volebného dňa. Chlapec sa krátko po šestnástej hodine viezol s kamarátom na jednom bicykli, keď ich zastavili policajti. Údajne mali byť voči chlapcom agresívni najprv slovne, a potom aj fyzicky. Kým Jakubov kamarát stál bokom pri bicykli, policajti sa chlapcovi posmievali, že sú s kamarátom “horší ako cigáni”. Opýtali sa tiež, či doma poberajú sociálne dávky.

K napadnutiu malo dôjsť vo chvíli, keď si Jakub pýtal mobilný telefón od kamaráta, pretože ho mal v ruksaku pri bicykli. V tej chvíli mali policajti začať fyzický útok, pri ktorom Jakuba poranili na tvári, krku a mali mu spôsobiť zranenie ramena. Ošetrili ho v ružomberskej nemocnici.

Chlapcov otec policajtov ešte v ten deň konfrontoval. Útok popreli, rovnako ani na policajnej stanici neprejavili záujem o výpoveď Jakubovho kamaráta. Policajná inšpekcia sa začala prípadom zaoberať až tento týždeň, odmietla však odpovedať na otázku, prečo tak neskoro, a či sú obvinení policajti aktuálne mimo službu.