Regióny Žilina Košice Top

HRÔZA vo VLAKU! Mužovi prišlo ZLE, začal sa boj o život: Fatálne ROZHODNUTIE malo TRAGICKÉ následky

Ilustračné foto.

HUMENNÉ, ŽILINA – Drámu, ktorá sa stala vo vlaku, si budú cestujúci ešte dlho pamätať. Cestovanie nočným spojom sa zmenilo na záchranu života. Žiaľ, so smutným koncom.

Do vlaku v Humennom nastúpil sedemdesiatnik krátko po 19:00 na Veľkonočný pondelok 1. apríla. Rýchlik mal svoju jazdu ukončiť až v Prahe. Ako uvádza portál Pluska, mužovi prišlo vo vlaku nevoľno na stanici Kysak (okr. Košice-okolie). „Vlakvedúci privolal o 22:23 hod. na žiadosť sprievodcu lôžkového vozňa rýchlu zdravotnú pomoc do železničnej stanice Kysak,“ uviedla Lucia Lizáková, hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Komentujúci na sociálnych sieťach uvádzajú, že malo ísť o cudzinca. “Bol cudzinec, teda bez zdravotného poistenia u nás. To zrejme to tiež veľa zavážilo pri jeho rozhodovaní,” píše Radovan.

Nečakaný zvrat

Záchranari mužovi odporúčali prevoz do nemocnice. Ten ho ale odmietol a podpísal reverz. V jazde sa rozhodol pokračovať. To, čo ale nasledovalo potom, nečakal asi nikto.

Približne hodinu po polnoci volal na tiesňovú linku dispečer Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Musel privolať opäť  sanitku. Tentokrát na stanicu v Liptovskom Mikuláši. Záchranári už ale mužovi pomôcť nemohli. Vo vlaku skonal.  „Po premiestnení cestujúcich a vynesení mŕtveho tela pohrebnou službou bol vozeň uzamknutý a odstavený v železničnej stanici Vrútky na dezinfekciu,“ uzavrel Lizáková zo ŽSR.