HROZNÉ! TÁNIČKA neprežila 300-metrový pád: SVEDKOVIA prehovorili, čo sa dialo pred TRAGÉDIOU?

Regióny.sk

MALÁ FATRA – Spolu s kamarátkou sa vybrala obdivovať krásy Malej Fatry, no jeden chybný krok sa jej stal osudným. Pri páde dlhom asi tristo metrov zahynula turistika Tatiana, o ktorej život márne bojovala kamarátka aj záchranári. 51-ročná žena podľahla zraneniam po prevoze vrtuľníkom.

Po tom, čo kamarátky v nedeľu (9. apríla) vyšliapali na kopec, sa Táňa na turistickom chodníku pod Osnicou pošmykla a spadla východným žľabom. „Po páde dlhom približne 300 metrov bola v kritickom stave. Na mieste sa jej snažila poskytnúť prvú pomoc kamarátka, ktorej sa napriek exponovanému terénu podarilo zostúpiť k zranenej žene,“ približuje Horská záchranná služba. Na pomoc dorazili aj leteckí záchranári zo Žiliny. Pacientku následne z miesta nehody vrtuľníkom transportovali na Medziholie, kde vzhľadom na zhoršenie zdravotného stavu začali s resuscitáciou. „Žiaľ, napriek veľkej snahe zúčastnených sa 51-ročnú ženu nepodarilo zachrániť,“ konštatujú záchranári.

Ešte chvíľu pred tragédiou nič nenasvedčovalo tomu, že sa schyľuje k fatálnemu pádu. Tánička, ako ju blízki oslovujú, sa zabávala. „Bol som pri nich, jedna z nich mi chcela urobiť fotku na vrchole Osnice, také veselé baby, ja som odchádzal ani nie päť minút po nich opačným smerom,“ opisuje momenty pred incidentom turista František.

V tom čase tadiaľ prechádzal aj Ján. „Odišli sme odtiaľ doslova pár minút pred nehodou. Ešte boli všetci veselí, fotili sa s Veľkonočnými zajacmi pri vrcholovom stĺpiku. O 10 – 15 minút tam už krúžil vrtuľník…,“ spomína Ján. „Najhoršie je to pre kamarátku, čo ju zachraňovala, stretli sme ju užialenú dole pri aute aj s políciou,“ dodáva.

Turisti poukazujú na to, že Osnica je pomerne nenáročný kopec, ale práve východná strana so strmým zrazom je kameňom úrazom. „Ako aj na fotkách vidieť, boli tam snehové jazyky striedajúce sa s blatom a trávou, na mokrom snehu sa slušné šmýkalo. Hlavne ten strmší úsek tesne pod vrcholom smerom na Párnicu bol nebezpečný…“ upozorňuje Ján.

Viac o téme: horskí záchranári, Malá Fatra, Osnica, pád, tragédia, turistika

Súvisiace články