Regióny Humenné

Humenčania nie sú pri vypratávaní vianočných stromčekov disciplinovaní

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

HUMENNÉ – Obyvatelia mesta Humenné nie sú pri vypratávaní vianočných stromčekov zo svojich domácností disciplinovaní. Aj napriek tomu, že ich samospráva vyzýva na ich umiestňovanie ku kontajnerom na tuhý komunálny odpad, často končia v nich. Záujem o priesady, na ktorých raste sa drevná hmota zo symbolu Vianoc podieľa, je však veľký. Pre TASR to uviedol riaditeľ technických služieb (TS) mesta Milan Kuruc.

 

“Humenčania sú nedisciplinovaní, vyhadzujú vianočné stromčeky do nádob na komunálny odpad. Každý kontajner, ktorý vynášame, musíme fyzicky prezrieť a stromček z neho vybrať,” priblížil Kuruc s tým, že za zberným vozidlom tak musí ísť ďalšie, ktoré stromčeky zbiera a odváža ich na skleníkové hospodárstvo v neďalekej obci Lackovce. Tam ich TS štiepkujú a vzniknutou hmotou vykurujú skleníky. “Máme v nich už zasiate napríklad aksamietnice, karafiáty, ale aj rôzne druhy zeleniny,” doplnil Kuruc.

Ako dodal, o zeleninové priesady ponúkané na predaj bol v minulom roku zo strany verejnosti veľký záujem. “Podľa môjho skromného odhadu sme na nich vlani zarobili 8000 až 9000 eur,” uzavrel.

Zber vianočných stromčekov bude v Humennom pokračovať do piatka 22. januára.