Regióny Trnava Piešťany

Jazzová dielňa Doda Šošoku bude mať sedem desiatok frekventantov

Dodo Šošoka. Zdroj: TASR

PIEŠŤANY – Všetky miesta obsadené – hlási Medzinárodná jazzová dielňa Doda Šošoku, ktorá bude otvorená od 7. do 11. augusta v Piešťanoch. Je venovaná pamiatke hudobníka a propagátora džezu Jozefa Doda Šošoku, ktorý v kúpeľnom meste žil a obohatil jeho kultúrny život o mnohé hudobné podujatia. Dielňa získala podporu Fondu na podporu umenia, Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, Hudobného centra a Hudobného fondu. Informuje o tom web podujatia.

 

Aj v tomto roku budú lektormi renomovaní slovenskí i zahraniční hudobníci. S nimi sedem desiatok frekventantov v skupinách siedmich hudobných nástrojov absolvuje individuálne aj skupinové lekcie v miestnej základnej umeleckej škole, tiež prednášky, verejné koncerty a jam sessions. Medzi tými, čo povedú lekcie, sú mená ako Tomáš Baroš (kontrabas, basgitara), Michal Bugala (gitara), Braňo Dugovič (klarinet, basklarinet), Samuel Hošek (spev), Kristína Mihaľová (spev), Nikolaj Nikitin (saxofón), Stano Palúch (husle), Peter Preložník (klávesové nástroje a syntezátory), Martin Valihora (bicie nástroje) či Klaudius Kováč (klavír, kompozícia). Umelci sami vystúpia na otváracom a ďalších dvoch koncertoch v kine Fontána. Prednášky Katarzie, Sisy Michalidesovej a Davida zo Senca & Richarda zo Žužulety budú v Kreatívno-kultúrnom centre Arta.

Svetový umelci  v Piešťanoch

Dodo Šošoka popularizoval džez a najmä vďaka jeho zásluhám v Piešťanoch koncertovalo množstvo svetových umelcov. Slovenský hudobný fond mu udelil Cenu za celoživotné dielo, propagáciu džezu doma i vo svete a za vernosť hudobnému žánru. Po jeho vzore sa organizátori rozhodli organizovať podujatie pre všetky vekové kategórie účastníkov, ktorí majú záujem sa zdokonaliť v interpretácii, kompozícii či improvizačných technikách.