Politika Spoločnosť Kauzy Domáce Top

Pellegrini zmenil názor: Je správne, že Jankovská už nie je štátnou tajomníčkou.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Na základe informácií, ktoré postupne prenikajú na verejnosť, je správne, že Monika Jankovská viac nesedí na stoličke štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. Uvádza sa to v reakcii predsedu vlády Petra Pellegriniho na zverejnenú komunikáciu medzi Jankovskou a obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom, ktorú agentúre SITA zaslal tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. „Ďalšie kroky sú už v rukách polície a prokuratúry, ktoré majú voľné ruky, aby konali, ako konať majú,” dodal premiér.

 

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (Smer-SD) intenzívne komunikovala s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom a ovplyvňovala v jeho prospech sudkyňu v kauze zmeniek televízie Markíza. Vyplýva to z komunikácie v aplikácii Threema, ktorú polícia zaistila pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, napísal dnes Denník N. Sudkyňa Zuzana Maruniaková v kauze zmenky Marianovi Kočnerovi vyhovela bez toho, aby vôbec skúmala podpis niekdajšieho šéfa a spolumajiteľa televízie Pavla Ruska.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) označil prepisy údajnej komunikácie medzi obvineným Marianom Kočnerom a bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva Monikou Jankovskou (Smer-SD) za závažné informácie. Ak sú autentické, orgány činné v trestnom konaní by podľa ministra mali okamžite vzniesť obvinenie.