Regióny Žarnovica

Kapacita domova dôchodcov v Hodruši nestačí. Obec pripravuje prístavbu

dom dôchodcov
Dom dôchodcov v Hodruši-Hámroch bude mať prístavbu. ZDROJ: hodrusa-hamre.sk
Hodruša-Hámre: Kapacita domova dôchodcov nestačí, obec pripravuje prístavbu
Dátum: 16.02.2022 12:21 Autor: JOP Priorita: Kategória: Miestna samospráva – mes

HODRUŠA-HÁMRE – V Hodruši-Hámroch v okrese Žarnovica pripravujú rozšírenie miestneho Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb Societa. V obci približne s 2 130 obyvateľmi sa totiž výrazne zvyšuje počet seniorov a záujem o starostlivosť v domove rastie.
 „Prístavba súčasného domova je naprojektovaná s kapacitou 22 osôb,“ povedal starosta Jozef Uram. Samospráva plánuje stavbu financovať prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Žiadosť chce podať v najbližších týždňoch. Na stavbu má obec vydané už aj stavebné povolenie. „Sme už aj po verejnej obchodnej súťaži na dodávateľa stavby, ktorú nám stavebník zrealizuje približne za 434 000 eur,“ doplnil.
Pokiaľ obec so svojou žiadosťou uspeje na Štátnom fonde rozvoja bývania, starosta predpokladá, že prípravné práce by sa mohli začať ešte v tomto roku a stavba by sa mohla ukončiť do jedného roku.

Domov dôchodcov s Domov sociálnych služieb Societa prebrala obec od vyššieho územného celku pred desiatimi rokmi. Objekt bol však postavený ešte v 50. rokoch 20. storočia a boli v ňom zriadené detské jasle.