Regióny Bratislava Top

KAUZA exstarostu Kusého pokračuje: OBVINENIE z brania úplatku trvá

Vyšetrovanie v kauze brania úplatku pokračuje. ZDROJ: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – V prípade bývalého starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého naďalej pokračuje vyšetrovanie. Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

 

“Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v uvedenej trestnej veci vykonáva vyšetrovanie. V predmetnej veci naďalej vykonávame procesné úkony,” uviedla hovorkyňa. Aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, bližšie informácie nie je podľa nej možné poskytovať.

Obhajkyňa obvineného Eva Mišíková uviedla, že v zákonnej lehote podajú na Generálnu prokuratúru SR návrh na posúdenie vzneseného obvinenia postupom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Rudolfa Kusého obvinili vlani v novembri v rámci akcie Development. Čelí podozreniam, že si mal v septembri 2022 cez sprostredkovateľov vyžiadať úplatok vo výške 150 000 eur od developera za vydanie územného rozhodnutia na výstavbu dvoch bytových domov v lokalite Vlárska na bratislavských Kramároch. Opakovane tvrdil, že sa cíti byť nevinný a o žiadny úplatok nežiadal. Po vznesení obvinenia sa vzdal funkcie starostu bratislavského Nového Mesta. Urobil tak krátko pred koncom funkčného obdobia.