Domáce

Odídenci od Matoviča rokujú o vstupe do nových strán. Skončiť môžu s KDH

Poslankyne Národnej rady SR Soňa Gaborčáková a Elena Červeňáková (obe nezaradené) by podľa informácií TASR mohli vstúpiť do mimoparlamentného KDH. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Poslankyne Národnej rady SR Soňa Gaborčáková a Elena Červeňáková (obe nezaradené) by podľa informácií TASR mohli vstúpiť do mimoparlamentného KDH. O spolupráci rokujú. Donedávna pôsobili v klube OĽaNO, ale odišli z neho spolu s ďalšími poslancami.

 

Predseda KDH Alojz Hlina informácie TASR o rokovaniach potvrdil. “Prebiehajú intenzívne rokovania, sú pozitívne, viac sa ale vyjadríme na budúci týždeň,” uviedol pre TASR Hlina.

Informácie TASR potvrdila aj Gaborčáková. Oceňuje serióznosť a korektnosť KDH pri rokovaniach. “Ak mám s niekým rokovať, musí mať otvorené karty a KDH ich otvorilo,” povedala. Gaborčáková dáva dôraz na sociálnu politiku bez populizmu. “Slovensko potrebuje čeliť viacerým nezvratným výzvam,” doplnila.

Gaborčáková a Červeňáková pôsobili donedávna v klube OĽaNO. Okrem nich z neho odišli aj Veronika Remišová, Anna Verešová a Jozef Lukáč. Všetci uviedli, že v budúcoročných parlamentných voľbách nebudú kandidovať za OĽaNO.