Kiná sú opäť plné. Filmový hit sa postaral o rekordnú návštevnosť

BRATISLAVA – Do kín sa po niekoľkých mesiacoch opäť vrátili premiéry. Tie si nedočkaví návštevníci nenechali ujsť. Filmové novinky sa tešia vysokej návštevnosti. Niet pochýb, že sa filmová kultúra opäť vracia do normálu. Dôkazom je aj obrovská návštevnosť multiplexov.

 

Aj deti sa konečne dočkali! Po preloženej premiére do kín dorazil animovaný film SCOOB!. Príbeh obľúbeného hrdinského psa menom Scooby-Doo zaznamenal mimoriadny úspech. Na plátna si ho prišli pozrieť nielen tí najmenší, veľkým lákadlom bol aj pre dospelých.

 

Na filmové plátna sa vrátili premiéry. Zdroj: Continental film

Obrovský úspech

Výrazný divácky ohlas je jasný už z prvých čísiel. Počas premiérového víkendu ho videlo takmer 14-tisíc divákov. No a spolu s predpremiérami sa pýši číslom až 15 236. ,,Získal vďaka tomu 1. miesto v rebríčku víkendovej návštevnosti slovenských kín, zároveň sa však stal filmom s najlepším výsledkom v premiérovom víkende od otvorenia kín po uvoľnení pandemických obmedzení,’ uviedol z distribučnej spoločnosti Continental film Peter Gašparík.

 

Známe hlasy

Obľúbený chlpáč Scooby-Doo sa po prvýkrát predstaví v celovečernom dobrodružnom filme. Nebude chýbať jeho ľudský kamarát Shaggy. Počas ich bláznivej jazdy spoznajú uhladeného Freda, sympatickú Daphne a hĺbavú Velmu. S nimi neskôr vytvoria skupinu zameranú na vyšetrovanie tých najkomplikovanejších záhad. V jednej takej musia spoločne zabrániť psej apokalypse a zachrániť celý svet. 

Do hlavných úloh sa v slovenskom znení vracajú Marián Slovák ako Scooby a Miro Noga ako Shaggy. Tí prepožičali hlasy aj v obľúbenom televíznom seriáli. Okrem nich sa unikátnymi hlasmi prihovoria Táňa Pauhofová, Peter Kočiš či Daniel Fischer. Réžiu slovenského znenia mal pod palcom Ján Strapec, známy aj ako raper Strapo. 

 

Scooby-Doo musí zachrániť svet. Zdroj: Continental film

Niekoľko rokov

Film sa mal v našich kinách pôvodne objaviť 14. mája. Kvôli pandémii ale premiéru presunuli na neurčito. Neskôr určili mesiac júl. A to môžu byť diváci radi, že sa vôbec filmu dočkali. Tvorcovia totiž s úsmevom uviedli: ,,Ak by film animovala iba jedna osoba, jej práca by trvala neuveriteľných 22 rokov!“

Tvorcovia prezradili aj ďalšie zaujímavosti. Postava Daphne má v jednej scéne oblečený kostým Wonder Woman. Je to kostým hlavnej postavy ďalšieho filmu – Wonder Woman 1984. Ten by mal prísť do kín v októbri.

 

Počas ich jazdy stretnú niekoľko kamarátov. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať:

 

Film Scoob! bol mimoriadne úspešný. Zdroj: Continental film

Viac o téme: diváci, dobrodružstvo, film, kino, Marián Slovák, Miro Noga, návštevnosť, premiéra, psia apokalypsa, Scoob, Scooby-Doo, Shaggy, Strapo, svet, úspech, vyšetrovanie, Wonder woman, záchrana, záhada

Súvisiace články