Politika Zahraničné

KĽDR vypálila do oblasti Japonského mora tri neidentifikované strely

Ilustračná foto: TASR / AP

SOUL – Severná Kórea v pondelok odpálila do oblasti Japonského mora tri neidentifikované projektily, informovala agentúra Jonhap s odvolaním sa na juhokórejský Zbor náčelníkov štábov (JCS).

 

Strely rôzneho druhu odpálené z provincie Južný Hamgjong na východe KĽDR preleteli vzdialenosť 200 kilometrov v maximálnej letovej výške 50 kilometrov, uviedla agentúra AP.

“Naša armáda situáciu sleduje pre prípad ďalších odpalov,” uviedol JCS vo vyhlásení a dodal, že juhokórejská armáda je pripravená zasiahnuť.

JSC vo vyhlásení vyjadril “ľútosť” nad odpalmi, ktoré podľa neho porušujú dohodu medzi Južnou Kóreou a KĽDR zameranú na zmiernenie napätia medzi týmito dvoma krajinami.

Severná Kórea v pondelok 2. marca vypálila nad Japonské more dve bližšie nešpecifikované rakety krátkeho doletu. KĽDR minulý rok vykonala 13 raketových testov, pripomína Jonhap.

Rokovania medzi Pchjongjangom a USA o severokórejskom jadrovom programe sú v slepej uličke od februára 2019, keď sa lídri Spojených štátov a Severnej Kórey stretli vo vietnamskom Hanoji.