Politika Domáce

Koalícia PS-Spolu chce do volieb navštíviť 2890 obcí a miest

Miroslav Beblavý. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Kandidáti a dobrovoľníci mimoparlamentnej koalície PS-Spolu plánujú do volieb navštíviť každé mesto a obec na Slovensku – dokopy 2890 miest a obcí. Uviedol to na sobotňajšej tlačovej konferencii na Tyršovom nábreží v Bratislave volebný líder PS-Spolu Michal Truban.

“Vstúpili sme do politiky preto, aby sme priniesli zmenu. Musíme ľudí dostať k voľbám, a preto ideme urobiť niečo, čo sa na Slovensku v kampani ešte nikomu nepodarilo. Do volieb navštívime každú jednu dedinu, každú jednu obec,” povedal Truban.

Do sobotňajšieho dňa navštívila koalícia PS-Spolu 1560 miest a obcí na Slovensku. “Treba si to odpracovať a ukázať ľuďom, že vieme ‘zamakať’ a že takto budeme ‘makať’ aj po voľbách,” dodal Truban. Kampaň je podľa programového lídra Miroslava Beblavého postavená od začiatku na ľuďoch.

“Naša kampaň stojí na zapojení dobrovoľníkov – bežných ľudí, ktorí chcú sami prispieť k zmene, máme ich už 1250,” povedal Beblavý. V sobotu PS-Spolu zavítajú napríklad do Hornej Lehoty, Dolnej Lehoty, Bzína, Oravského Podzámku, Hôrky, Marcelovej, Imeľa, Komoče, Jatova či Čalovca.