Kauzy Domáce

Kočner by sa mal onedlho postaviť pred súd. Kvôli kauze zmenky

Podnikateľ Marian Kočner je obvinený v kauze tzv. televíznych zmeniek. Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – Trestná časť v kauze známej ako “zmenky” by sa mohla otvoriť na súde už onedlho. Ide o zmenky v hodnote desiatok miliónov eur, ktoré si nárokuje od súkromnej televíznej spoločnosti preplatiť obvinený Marian K. Informuje o tom spravodajský portál TV JOJ noviny.Sk.

 

Mariana K. polícia stíha aj pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa zistení TV JOJ plánuje Marian K. predložiť na súde nový posudok, ktorý si dal vyhotoviť v Španielsku. Poškodená strana sa chystá navrhnúť vypočúvanie jeho niekdajšieho verného priateľa Petra Tótha. Obvinení v tom ale vidia problém, informujú noviny.sk.

“O miliónové zmenky sa Marian K. sporí na civilnom súde. Televízia tvrdí, že ide o falošné ceniny a polícia začala trestné stíhanie.To vyústilo do obvinenia Mariana K. aj niekdajšieho šéfa televízie Pavla R., ktorý mu mal zmenky vystaviť pred 19 rokmi,” píše portál.

Noviny.sk takisto píšu, že firma Mariana K. o zmenkách tvrdí, že sú pravé. “Pravosť preukazuje posudkami, ktoré si nechal Kočner vypracovať v zahraničí. Ten posledný je zo začiatku roka 2019 od znalca z Baskicka a podľa zistení TV JOJ údajne uzatvára, že Kočnerove zmenky sú staršie ako päť rokov. Čiže môžu pochádzať z roku 2014. Prokurátor, ktorý na dvojicu podal žalobu pripúšťa, že môžu byť maximálne z roku 2013,” uvádza sa na portáli.