Pojednávanie so Štefanom Ághom v kauze falšovania zmeniek pokračuje

BRATISLAVA – Od utorka (6. 7.) pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku hlavné pojednávanie so Štefanom Ághom, obžalovaným v kauze dvoch televíznych zmeniek TV Markíza. Podľa vyjadrenia procesných strán pre TASR je predvolaná jedna svedkyňa a súd by mal čítať listinné dôkazy. Vyhlásenie rozsudku sa v utorok nepredpokladá.

 

V prípade v júni vypovedali bývalí riaditelia TV Markíza, podnikateľ Jozef Dufčák a iní svedkovia. Pojednávanie so Štefanom Ághom sa začalo minulý rok v závere novembra. Obžalovaný vinu popiera a vyhlasuje, že žiadne zmenky nesfalšoval a ním podpísané zmenky sú pravé. Obžalobu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta v júni minulého roka. Zmenky boli v sume 34,5 milióna eur.

Štefan Ágh v minulosti figuroval ako obvinený v kauze, v ktorej 12. januára tohto roku Najvyšší súd SR právoplatne odsúdil bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska a podnikateľa Mariana Kočnera na 19-ročné tresty odňatia slobody. Štefana Á., označovaného v kauze Gamatex za pravú ruku Kočnera, vylúčili na samostatné konanie. Počas procesu s odsúdenou dvojicou vypovedal ako svedok v júli 2019.

Viac o téme: exriaditeľ kauza, Pavol Rusko, pojednávanie, Štefan Ágh, TV Markíza, zmenky

Súvisiace články