Kauzy Domáce

Kočnerova Threema môže zavariť aj ďalším sudcom, hovorí Gál

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Disciplinárne stíhania sudcov by sa mohli ešte rozšíriť. Uviedol to na dnešnom výjazdovom rokovaní vlády SR v Bratislave šéf ministerstva spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Podľa jeho slov ministerstvo preveruje desiatky spisov, ktoré sa spomínajú aj v komunikácii Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema s viacerými sudcami.

 

V súvislosti s prípadom je disciplinárne stíhaná už napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská či sudca Vladimír Sklenka. Prípad preveruje aj polícia a tiež Súdna rada SR, ktorá ešte v stredu informovala, že podozriví sudcovia si s Kočnerom vymenili tisíce správ.

„Dohľad pracuje na plné obrátky a nie je vylúčené, že v budúcnosti bude ministerstvo podávať ďalšie podnety na ďalších sudcov,” povedal Gál. Jeho rezort okrem rozhodnutí Moniky Jankovskej preveruje aj sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorá rozhodovala v civilnom procese o jednej z miliónových zmeniek televízie Markíza. Pod drobnohľadom sú tiež spisy košického sudcu Adriána Pažúra a aj spomínaného Vladimíra Sklenku. Po zverejnení informácii o komunikácii už odstúpil predseda Okresného súdu Bratislava III. David Lindtner či sudkyňa Miriam Repáková.