Regióny Trnava Senica Top

Len 19-ročný Paľko ZOMREL pri páde lietadla! Jeho zdrvená mama PREHOVORILA: Takto môj syn umieral

Zdroj: Facebook//Seničan.sk, archív zoznam.sk

SENICA – Dlhých 5 mesiacov čakala zdrvená mama Jana na informácie a detaily o tom, ako zomrel jej 19-ročný syn Paľko. Ten zahynul v októbri 2023 pri páde lietadla v Senici, v mestskej časti Čáčov. Kedy naposledy dotĺklo jeho srdce?

Malé lietadlo sa zrútilo na zem 1. októbra 2023. Letecké nešťastie si vyžiadalo dve obete – 19-ročného Pavla a 52-ročného inštruktora Jána. Vyšetrovanie je v týchto chvíľach už ukončené a čaká sa na výsledky pitvy. Ako informuje portál Nový Čas, Paľko miloval lietanie a v ten deň si išiel s kamarátom Jánom zalietať. Nikto netušil, že to bude naposledy.

Zrútené lietadlo. Zdroj: FB/Seničan.sk

Smrť bola rýchla, Paľko netrpel

Užialená mama Jana sa až teraz dozvedela detaily o posledných chvíľach svojho milovaného syna. „Dnes mi boli opísané posledné sekundy Paľkovho tragického výletu, z ktorého sa mi už nevrátil. Ďalší klinec do môjho rozbitého srdca, ale predsa len trošičku upokojujúca správa pre tých, ktorí ho milovali. Paľko netrpel takmer vôbec. Bola to stotina sekundy, keď poslednýkrát vydýchol a jeho krásne srdce dotĺklo,“ uviedla pre Nový Čas.

Ako sama dodala, týchto 5 mesiacov pre ňu bolo najbolestivejších a celé dni bola sama v posteli a so slzami na neho spomínala. Čo presne sa v ten deň udialo, nevie ani ona, a rovnako ani verejnosť. Existuje viacero verzií tragickej nehody, avšak záverečná správa ešte nebola vydaná. Hovorí sa aj o možnom zlyhaní ľudského faktora.