Ľudskoprávny výbor si zvolil podpredsedov. Dostál sa funkcie podľa svojich slov vzdá

BRATISLAVA – Na piatkovom zasadnutí parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny boli zvolení podpredsedovia Vladimíra Marcinková (Za ľudí) a Peter Pollák (OĽaNO). Marcinková má zastupovať predsedu výboru, ak bude táto funkcia neobsadená. Pre TASR to povedal predseda výboru Ondrej Dostál (SaS), ktorý sa funkcie podľa svojich slov vzdá.

 

Dostál informoval, že na zasadnutie výboru prišli len koaliční poslanci, poslanci za Smer-SD mu mali oznámiť, že sa nebudú zúčastňovať na jeho rokovaní. Ľudskoprávny výbor môže už podľa Dostála fungovať aj bez obsadenia postu predsedu. Dostála zvolili za šéfa výboru vo štvrtok (2. 4.). Vopred avizoval, že svojou kandidatúrou chce len sfunkčniť výbor. Koaliční poslanci totiž mali problém s kandidatúrou Ľuboša Blahu (Smer-SD) na tento post, ktorý sa oň opakovane uchádzal.

Podľa pôvodných dohôd má táto funkcia patriť opozícii. Dostál pre TASR povedal, že pokiaľ nebude na tento post kandidovať taký kontroverzný človek ako Blaha, predpokladá, že by mohol byť zvolený aj kandidát za Smer-SD.

Viac o téme: koaliční poslanci, Ľuboš Blaha, národnostné menšiny, parlamentný výbor pre ľudské práva, Peter Pollák, Vladimíra Marcinková

Súvisiace články