Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

LYŽIARSKA SEZÓNA bude tento rok DRAHÁ! VEĽKÝ PREHĽAD cien a DÁTUMY otvorenia zjazdoviek

lyžovačka
Ilustračná foto. Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

SLOVENSKO – S príchodom zimy, chladného počasia a snehu sa mnohí priaznivci zimných športov nevedia dočkať otvorenia obľúbených lyžiarskych stredísk. Máme pre vás dobrú správu, pretože niektoré z nich otvárajú už v týchto dňoch. Treba sa ale pripraviť na to, že víkendová lyžovačka nebude práve tou najlacnejšou záležitosťou.

Výdatné sneženie určite potešilo mnohých prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk. Ak nemáte plány na tento víkend, môžete si vybrať z rôznych lokalít, kde sa už bude dať lyžovať. S tými najmenšími sa zase môžete ísť sánkovať, podmienky sú na to viac ako priaznivé.

Čo sa týka cien, tie môžu byť odlišné v pokladni a cez internet. Ak si skipasy kúpite online, vo väčšine prípadov ušetríte pár (desiatok) eur. Ceny sa odvíjajú aj od dátumov.

Štrbské pleso

Na Štrbskom plese sa začína sezóna v sobotu 2. decembra. V prevádzke budú zjazdovky Interski, Turistická a Junior. “Snehové podmienky na Štrbskom Plese a v celých Vysokých Tatrách sú viac ako priaznivé. Teploty sú mínusové a denné sneží. Vďaka tomu spúšťame lyžiarsku sezónu o týždeň skôr ako sme plánovali. Čaká vás super program. Príde aj Marcel Forgáč a Ondrej Kandráč. Bude varené víno, vynikajúca snehová atmosféra a hlavne upravené zjazdovky. Všetko to vypukne o 8:30,” informuje stredisko na webe Vysoké Tatry.

Skipasy si môžete kúpiť v samoobslužnom termináli v stredisku, v kamennej predajni alebo online cez Gopass e-shop, čo je aj najlacnejšie možnosť. Jednodňový lístok sa pohybuje od 26 do 35 eur podľa toho, kde si ho zakúpite.

štrbské pleso
Cenník lístkov na Štrbské pleso dňa 2. 12. 2023. Zdroj: vt.sk

Ak sa vyberiete na lyžovačku medzi sviatkami, čaká vás výraznejšie zdraženie. 1-dňový skipas kupovaný v predajni priamo v stredisku bude drahší o 18 eur v porovnaní s 2. decembrom. Online kupovaný lístok bude stáť viac o 7 eur.

štrbské pleso
Cenník lístkov na Štrbské pleso dňa 26. 12. 2023. Zdroj: vt.sk

Tatranská Lomnica

Stredisko Tatranská Lomnica sa plánuje otvoriť až 16.12.2023. Čo sa týka skipasov, situácia je rovnaká ako pri Štrbskom plese. Cena jednodňového skipasu na deň 16. december sa pohybuje od 40 do 49 eur podľa miesta nákupu. Druhý sviatok vianočný bude cena skipasu od 42 do 55 eur.

>> Ktoré ďalšie lyžiarske strediská otvárajú už počas tohto víkendu? Dozviete sa na ďalšej strane.