Regióny Nitra Nové Zámky

Majú sa na čo tešiť: Novozámocká knižnica pripravila viaceré podujatia určené školákom

ZDROJ: novezamky.virtualne.sk

NOVÉ ZÁMKY – Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch pripravila aj na koniec júna podujatia určené žiakom základných škôl (ZŠ). Ponúkne im stretnutie literárneho klubu i podujatie venované rozprávkam. Ako uviedli organizátori, vo štvrtok 22. júna sa bude konať ďalšie stretnutie členiek literárneho klubu Puella.

 

Témou ich júnového stretnutia bude Leto plné výziev a tvorivých aktivít. “Súčasťou podujatia bude aj tvorba scrapbooku, teda kreatívneho denníka tvoreného na spôsob koláže. Literárny klub pre mladých Puella bol založený v roku 2019 a stretávajú sa v ňom žiačky druhého stupňa ZŠ a študentky stredných škôl, ktoré diskutujú o literatúre, píšu a prezentujú vlastné literárne diela,” pripomenula pracovníčka knižnice Natália Nagyová.

Knižnica pokračuje aj v spolupráci s novozámockými školami s vyučovacím jazykom maďarským. “V utorok 27. júna sa dve skupiny druháckych tried zo ZŠ G. Czuczora zúčastnia na literárnom podujatí O kom rozprávky rozprávajú – Akkikőr a mesék szólnak,” doplnila Nagyová.