Regióny Nitra Top

Manželku primátora Nitry okradli na kúpalisku! Neuveriteľné, ako sa policajtom podarilo dolapiť zlodeja

Manželku primátora Nitry okredli na kúpalisku
Manželku primátora Nitry okredli na kúpalisku. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA – Manželka primátora mesta Nitra Mareka Hattasa sa stala obeťou krádeže, keď si užívala spoločné chvíle s rodinou na miestnom kúpalisku. Zlodej sa však poriadne prerátal. Okrem kabelky s peniazmi jej totiž ukradol aj mobilný telefón. A práve vďaka nemu ho po chvíli muži zákona dolapili.

 

Marek Hattas, primátor mesta Nitra, spolu so svojou manželkou si užívali prijemné momenty na miestnom kúpalisku. Po chvíli ich však čakal obrovský šok. Ich osobné veci boli razom preč. Okamžite preto kontaktovali mužov zákona, ktorí v piatok 1.7. 2022 vo večerných hodinách prijali “oznam primátora mesta o krádeži mobilného telefónu a kabelky s dokladmi jeho manželky, ku ktorej malo prísť na nitrianskom kúpalisku,” poznamenali.

Zlodej sa však poriadne prerátal. Manželka primátora totiž mala v mobilnom telefóne nainštalovanú aplikáciu, ktorá slúži na sledovanie mobilného telefónu. Práve tá nitrianskych policajtov priviedla až do mestskej časti Dražovce na ulicu Jána Zelenského, kde sa spustila pátracia akcia.

Na miesto, kam ich zaviedla mobilná aplikácia, dorazila druhá hliadka, ktorá aktuálne vykonávala motohliadku v Dražovciach a uvidela podozrivé osoby. “Oslovené osoby z miestnej komunity popierali, že by sa u nich mali nachádzať odcudzené predmety a mali tendenciu z adresy odchádzať preč do svojich obydlí.” Pri ich odchode však policajti cez aplikáciu sledovali, ako sa odcudzený mobil pohybuje spolu s nimi, a tak bolo viac než isté, že ukradnuté veci sú u nich.

Manželku primátora Nitry okredli na kúpalisku
Manželku primátora Nitry okradli na kúpalisku. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

“Z tohto dôvodu mestskí policajti osoby zastavili, nedovolili im z miesta odísť a rázne ich  vyzvali na vydanie mobilného telefónu. Jedna zo žien v skupinke, osemnásťročná žena z Vinodolu, v súčasnosti  bývajúca v Dražovciach, výzvu uposlúchla a odcudzený mobilný telefón príslušníkom vydala,” poznamenali muži zákona. Páchateľka však spočiatku odmietala, žeby mobil ukradla a tvrdila, že ho iba našla. Policajti ju však vyzvali, nech prinesie aj ukradnutú kabelku spolu s dokladmi.

Ako poznamenali muži zákona, “po ďalšom pohovore žena po chvíli priniesla aj kabelku s dokladmi a platobnými kartami, ale už bez finančnej hotovosti. Poškodený predmety opoznal a uviedol, že veci patria jeho manželke. Ich majetková príslušnosť bola zjavná aj z údajov osobných dokladov v kabelke.” Celú vec v súčasnosti rieši privolaná hliadka policajného zboru, a to z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu.