Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

MAPY Na väčšine územia sa môže vyskytnúť silný vietor: Tu si dávajte najväčší pozor!

Ilustračné foto Zdroj: fb Polícia SR

SLOVENSKO – Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť silný vietor. Vo viacerých okresoch platí aj výstraha druhého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Druhostupňová výstraha platí od rána v okresoch Košice, Michalovce, Rožňava, Trebišov a Brezno. Od 16.00 h aj v okresoch Bratislava, Pezinok a Senec. Vietor tu môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť až 105 kilometrov za hodinu. Prvý stupeň výstrahy je od rána vydaný v zvyšku Košického a Bratislavského kraja, tiež v Nitrianskom, Trnavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Na väčšine územia meteorológovia vydali výstrahy pred vetrom Zdroj: SHMÚ

Meteorológovia varujú aj pred poľadovicou, ktorá sa môže tvoriť vo väčšine okresov na Slovensku. Prvostupňová výstraha platí do 16.00 h v Bratislavskom, Trenčianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Počas celého dňa sa môže poľadovica tvoriť v Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji a od 20.00 h v Nitrianskom kraji.

Na území Slovenska sa môže vyskytnúťaj poľadovica Zdroj: SHMÚ

Na severe krajiny zároveň platia výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi, a to vo väčšine Žilinského a Prešovského kraja a v okresoch Spišská Nová Ves a Považská Bystrica. Vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Brezno, Poprad tiež od 18.00 h platia výstrahy pred vetrom na horách.

Sever krajiny môžu sužovať snehové jazyky Zdroj: SHMÚ

SHMÚ vydal aj hydrologické výstrahy pred povodňami. Druhý stupeň výstrah platí v okresoch Skalica, Senica, Turčianske Teplice, Michalovce a Trebišov. Prvostupňová výstraha je vydaná pre okresy Martin, Malacky, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Košice, Zvolen, Banská Bystrica a Brezno.

SHMÚ vydal výstrahy aj pred povodňami Zdroj: SHMÚ