Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

MAPY V noci hrozí na väčšine územia prízemný mráz: V týchto častiach treba očakávať aj dážď

ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – V noci z pondelka na utorok (23. 4.) sa môže tvoriť na väčšine Slovenska prízemný mráz. Na západe platia v utorok podvečer aj výstrahy pred dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

S prízemným mrazom treba počítať v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Výstraha prvého stupňa tu platí od 22.00 h do utorka 7.00 h. “Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže poškodiť vegetáciu,” upozornili meteorológovia.

SHMÚ varuje pred prízemným mrazom vo vegetačnom období. Zdroj: SHMÚ

Prvostupňovú výstrahu pred dažďom SHMÚ vydal od utorka 18.00 h v celom Bratislavskom a Trnavskom kraji, tiež v okresoch Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom a Trenčín.

Meteorológovia vydali výstrahu 1. stupňa pred dažďom. Zdroj: SHMÚ

V stredu (24. 4.) sa na Slovensku vyskytnú výdatné zrážky. Sneh sa môže objaviť ojedinele aj v nižších polohách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti. Hranica sneženia môže podľa SHMÚ klesnúť do najnižších polôh najmä na západe a severozápade. Zrážky prinesie tlaková níž, ktorá sa nad územie Slovenska presunie v noci z utorka (23. 4.) na stredu.