Domáce Politika Kauzy Top

Martvoň súhlasí s Flašíkovou: Zaslúžime si vysvetliť Bašternáka

BRATISLAVA – Bývalý poslanec za Smer-SD Anton Martvoň súhlasí s názorom spoluzakladateľky strany a europoslankyne Moniky Flašíkovej-Beňovej o obnovení vnútrostraníckej diskusie na všetkých úrovniach. Uviedol to na svojom facebookovom profile. “Členovia strany, nielen poslanci, potrebujú a zaslúžia si niektoré veci v Smere vysvetliť. Hlavne kauzu Bašternák, ktorá neskutočne ubližuje strane Smer,” napísal Martvoň.

“Plne chápem, že v médiách zaznieva veľa poloprávd a prekrútených informácií a vedenie Smeru nemá ľahké to vysvetľovať. No je to potrebné poriadne verejnosti vysvetliť, keďže sa nemôžeme tváriť, že problém Bašternák tu už nie je,” pokračuje exposlanec s tým, že ak nechcú skončiť ako HZDS alebo SDKÚ, tak v Smere sa musia uskutočniť nejaké zmeny.

Chce to omladenie, tvrdí Martvoň

Martvoň si myslí, že strana by sa mala omladiť na všetkých úrovniach, no hlavne v regiónoch. “V Smere nastáva najvyšší čas na sebareflexiu i na zmenu, ktorá sa mala uskutočniť hneď po parlamentných voľbách,” uzavrel Martvoň.

Poslankyňa EP Monika Flašíková-Beňová sa minulý týždeň vyjadrila k vnútrostraníckej situácii. Podľa nej v Smere, ktorý pomáhala založiť, chýba diskusia. Vo svojom blogu pripomenula odchod Pavla Pašku z čela parlamentu. „Zatiaľ čo vtedajší predseda národnej rady svoje rozhodnutie spravil, teraz akoby chýbal niekto, kto by našepkal, že teraz čaká také rozhodnutie ich,“ napísala poslankyňa EP s tým, že ani Paškovi dodnes nik nedokázal, že mal vplyv na rozhodnutia v zdravotníctve.

„A tí, ktorí mu vtedy za chrbtom šepkali, že strane škodí, dnes akoby boli azbestoví a nemali sa k činu,“ skonštatovala Flašíková-Beňová. „Nie, toto nie je o vine či nevine, toto je proste o tom, ako pôjdeme ďalej. Kto má byť ten, kto toho, kto strane reálne škodí, potľapká po chrbte a pošepká mu, že je čas s tým prestať,“ dodala. Podľa nej opozícia ani médiá nemajú odvolávať ministrov, ale vyzvala na to, aby im strana konečne prestala dávať náboje.