Mesto Snina sa dočkalo rekonštrukcie: Nové budú chodníky aj cesty

SNINA – Tento týždeň sa v Snine začalo s rekonštrukciou miestnych komunikácií, zhotoviteľ si prevzal stavenisko. Mesto na webovej stránke informovalo, že opravy sa okrem iného týkajú aj Partizánskej ulice. Oprava peších a prístupových komunikácií v tejto lokalite je len prvým krokom k rozsiahlejšej obnove, v ktorej chce mesto v blízkej budúcnosti pokračovať.

 

„Chodníky a cesty sú pálčivým problémom a mesto preto pristupovalo k výberu lokalít podľa toho, kde je stav najkritickejší. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR,“ uviedlo mesto.

Čas na predkladanie žiadostí o finančný príspevok na základe výzvy, ktorá bola ministerstvom vyhlásená, bol podľa radnice veľmi krátky. V tom čase samospráva disponovala projektovými dokumentáciami, vypracovanými ešte v roku 2016, ktoré vedeli pri predkladaní žiadosti použiť. Dodatočne dopracovali aj projekty k ďalším lokalitám. Výzvu vyhlásili v decembri minulého roka a tento mesiac mesto podpísalo zmluvu o poskytnutí dotácie.

Zo zverejnených údajov vyplýva, že celkové náklady dosiahnu po verejnom obstarávaní takmer 300-tisíc eur s DPH a prevažnú časť zafinancuje mesto z dotácie. Zhotoviteľom je spoločnosť EUROVIA SK, ktorý sa podľa zmluvy zaviazal práce ukončiť do konca novembra. Projekt sa okrem Partizánskej ulice týka aj ulíc Československej armády, Palárikovej a SNP. Účelom rekonštrukcií je zlepšiť technický stav chodníkov a vnútroblokových komunikácií v intraviláne, podporiť územie udržateľného mestského rozvoja a tým zlepšiť dopravnú vybavenosť regiónu a prispieť k zvýšeniu bezpečnosti obyvateľov.

Viac o téme: cesty, chodníky, mesto, miestne komunikácie, oprava, rekonštrukcia

Súvisiace články