Mikuš odovzdá funkciu Viskupičovi začiatkom decembra

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

RNAVA – Ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja bude v pondelok 4. decembra o 13:00. Konať sa bude v aule Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici v Trnave. Zastupiteľstvo zvolá končiaci predseda kraja Tibor Mikuš.

Informoval o tom Ivan Krajčovič z Úradu Trnavského samosprávneho kraja. Program ustanovujúceho zasadnutia zatiaľ nie je známy. Jeho súčasťou však bude zloženie sľubu novozvoleného predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča, ako aj zloženie sľubu poslancov.

Zmena po dvanástich rokoch

V Trnavskom samosprávnom kraji príde k zmene na poste predsedu po dvanástich rokoch. Jozef Viskupič bude od vzniku krajských samospráv len tretím mužom na tomto poste. Prvým bol v rokoch 2001 – 2005 Peter Tomeček, ktorého na tri volebné obdobia vystriedal Tibor Mikuš.

V regionálnych voľbách 4. novembra 65-ročný Mikuš o kreslo župana prišiel, voliči si zvolili 41-ročného Viskupiča. Spolu s ním sa svojich mandátov ujme aj 40 poslancov krajského zastupiteľstva.

Foto: SITA/Martin Medňanský

Viac o téme: Jozef Viskupič, Tibor Mikuš, Trnavský samosprávny kraj, župné voľby, župné voľby 2017

Súvisiace články