Miliónová rekonštrukcia sa vydarila. Leteckí záchranári majú moderné zázemie

TRENČÍN – Leteckým záchranárom v Trenčíne slúži oddnes nový hangár a moderné zázemie. Letecká záchranná služba Air Transport Europe zrekonštruovala z vlastných zdrojov priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur. Informovala o tom konateľka Air Transport Europe Zuzana Turočeková.

 

“Rozhodli sme sa investovať do novej modernej základne v Trenčíne. Práve trenčianske stredisko Air Transport Europe je jedným z najviac vyťažených na Slovensku. Verím, že vďaka miliónovej investícii sa letecké záchranárske posádky budú cítiť v nových priestoroch lepšie a komfortnejšie. Doterajšie priestory boli prenajaté a boli zastarané. Nová základňa v Trenčíne je momentálne najmodernejšia na Slovensku,” doplnila Turočeková.

Vrtuľníky Air Transport Europe absolvujú podľa nej na celom Slovensku viac ako 2000 záchranných akcií. Na Slovensku má Air Transport Europe sedem základní a zamestnáva viac ako 110 ľudí. Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát. Okrem moderného vykurovaného hangára s automatickou bránou a zázemia dostali záchranári v Trenčíne aj nový moderný vrtuľník.

Podľa riaditeľky vrtuľníkovej divízie Air Transport Europe Ivety Križalkovičovej, okrem neporovnateľne väčšieho komfortu sa vďaka novým priestorom urýchlia zásahy leteckých záchranárov.
“Doteraz mali sídlo v malom domčeku, hangár bol mimo hlavnej budovy, bol drevený, nebol vykurovaný a brána sa neotvárala automaticky. Nové zázemie je blízko vrtuľníku, stačí stlačiť jeden gombík a záchranári idú von,” zdôraznila Križalkovičová.

Viac o téme: ATE, hangár, leteckí záchranári, modernizácia, náklady, priestory, rekonštrukcia, Trenčín, vrtuľník

Súvisiace články