Milióny za nemocnicu. Predaj Železničnej polikliniky vo Zvolene zastavili, areál jeho majiteľ už nechce

ZVOLEN – Predaj Železničnej polikliniky neďaleko Zvolenského zámku vo Zvolene je aj naďalej pozastavený. Potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

 

Svoj majetok predávali železnice formou ponukového konania. Pripomenula, že rozhodnutím Správnej rady ŽSR však zastavili predaj železničných polikliník. „Železnice predpokladajú opätovné vyhlásenie ponukového konania na predaj polikliník v Žiline a vo Zvolene v termíne po 15. februári 2023,“ spresnila. V ponukovom konaní bola zvolenská poliklinika vo vyvolávacej cene 2.241.000 eur bez DPH. „Uvedená suma zahŕňa 10-percentnú zľavu oproti počiatočnej vyvolávacej cene,“ podotkla hovorkyňa vlani v lete. Poliklinika sa nachádza v zastavanom území, v širšom centre mesta Zvolen. Areál tvoria tri budovy, poliklinika, rehabilitácia a trafostanica. „Dominantná je šesťposchodová budova polikliniky s menším dvorom so spevnenou plochou na parkovanie. Celková rozloha areálu predstavuje 1297 štvorcových metrov,“ uviedla. Spomenula, že tento zvolenský areál je klasifikovaný ako prebytočný majetok ŽSR a nesúvisí s ich hlavnou činnosťou. Ako doplnila, je to objekt, ktorý železnice ponúkali záujemcom v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu.

Viac o téme: budovy, lekári, nemocnica, pacienti, personál, poliklinika, výberové konanie, zdravotníctvo, železnice, ŽSR

Súvisiace články