Regióny Ružomberok

MIMORIADNA SPRÁVA: Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku horí strecha, pacientov evakuovali, operácie zrušili

ZDROJ: archív zoznam.sk

RUŽOMBEROK – V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku horí strecha. Na miesto smerujú hasičské jednotky z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a Martina. Informoval o to portál Liptov112.sk.

 

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak, požiar zachvátil strechu budovy chirurgického pavilónu. “V nedeľu, približne o 7.30 h vypukol v podkroví chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – FN v Ružomberku požiar. Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar bol lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu,” informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková s tým, že požiar je už pod kontrolou.

ZDROJ: fb Mich Ell Formulaone

Vojenská nemocnica podľa nej začala okamžite s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení v okolí. Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku. “Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru Žilina, prítomná je tiež Vojenská polícia. O stav pacientov a personálu sa ihneď zaujímal aj minister obrany SR Jaroslav Naď,” doplnila Kovaľ Kakaščíková.

ZDROJ: fb liptov112.sk

Pri požiari strechy Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku zasahujú takmer tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Martina, Dolného Kubína, zo Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZ obcí Likavka, Lisková, Martinček a Černová.  “Zasahujúci hasiči sa snažia požiar lokalizovať, vyhľadávajú skryté ohniská a rozoberajú strešnú konštrukciu. Veliteľ zásahu na mieste udalosti zriadil riadiaci štáb. Pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil,” doplnila Križanová.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku pre požiar pozastavila časť plánovaných operácií, pacientov bude kontaktovať. “Vzhľadom na rozsah poškodenia budovy chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice SNP-FN v Ružomberku dnešným požiarom jej vedenie rozhodlo o pozastavení plánovanej operatívy na klinikách chirurgie, neurochirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie a cievnej chirurgie na najbližších 48 hodín,” informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Ako dodala, pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v najbližších dvoch dňoch (18. a 19. októbra) plánovaný operačný výkon na niektorom z vyššie uvedených pracovísk. Hneď ako to situácia dovolí, dostanú pacienti náhradný termín operácie. Pre pacientov je k dispozícii aj infolinka ÚVN – 044 438 2929 a informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu na uvn@uvn.sk.

 

správu aktualizujeme