Regióny Nitra Komárno Top

MIMORIADNA TRAGÉDIA Len 14-ročného žiaka ROBKA ZABIL vlak, šokujúce DETAILY nešťastia! Išlo o SAMOVRAŽDU? Zlomená MATKA: Bol to môj syn

Chlapec zomrel pod kolesami vlaku, ľudia mu zapaľujú sviečky pred školou. Zdroj: Facebook, FB/ZSSK (Ilustračné)

HURBANOVO – Pri piatkovej (19.1) tragédii na železnici v Hurbanove prišiel o život 14-ročný žiak tamojšej základnej školy. Podľa vyjadrenia železníc mal rušňovodič zbadať ležať človeka v koľajisku, ale mnohotonový kolos už nedokázal včas zabrzdiť.

K smrteľnej nehode došlo v úseku Chotín – Hurbanovo krátko pred 14.00 h., kedy osobný vlak zrazil osobu v koľajisku. “Podľa prvotných informácií si osoba na priecestí ľahla pod prichádzajúci vlak,” uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Vladimíra Bahýlová. Nešťastie sa stalo zhruba kilometer od železničnej stanice. Vlak aj napriek výrazne nižšej rýchlosti, keďže priecestie je v meste, už nedokázal zastaviť skôr ako o 300 metrov ďalej.

Totožnosť osoby, ktorá prišla o život, nebola po zrážke bezprostredné známa, keďže pri seba nemala žiadne doklady. O tom, že išlo o 14-ročné chlapca, ako prvá informovala TV JOJ. “Bol to môj syn,” potvrdila mimoriadne smutnú správu na sociálnej sieti jeho mama Alžbeta.

Chlapec navštevoval deviaty ročník základnej školy v Hurbanove. Medzi spolužiakmi a učiteľmi zavládol obrovský smútok. Jeho fotku zavesili na plot pred vchodom do školy, kde ľudia zapaľujú sviečky. “Každému budeš veľmi chýbať. Niet slov k tejto strašnej tragédii. Zbohom Robči,” posiela mu, ako jedna z mnohých, odkaz na rozlúčku Petra.

Pred základnou školou, ktorú zosnulý žiak navštevoval, zapálili sviečky. Zdroj: Facebook

Polícia okolnosti zrážky osoby s vlakom v Hurbanove naďalej vyšetruje. “Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková. Dychová skúška na alkohol bola u rušňovodiča s negatívnym výsledkom.