MIMORIADNE: Centrum Bratislavy sa premenilo na vojnovú zónu. Polícia zbalila 80 chuligánov (FOTO a VIDEO)

BRATISLAVA – V centre Bratislavy vyčíňali futbaloví fanúšikovia. Deštrukcia a chaos nabrali nevídanú intenzitu. Historickým mestom lietalo všetko, čo sa zbesneným chuligánom dostalo do cesty. Na mieste zasahovali policajti, kukláči aj záchranné zložky. Ulicami lietali kusy nábytku. V putách skončili desiatky bitkárov. 

 

Na situáciu upozornila v neskorých večerných hodinách stránka Zomri na sociálnej sieti. Zábery, ktoré zverejnili, vyzerali skôr ako z bojového filmu. V skutočnosti sa však hrozivá scéna odohrávala priamo v historickom centre hlavného mesta.

Futbalová Liga majstrov pritom včera v prvom kvalifikačnom kole iba odštartovala zápasom bratislavského Slovana s čiernohorským FK Sutjeska Nikšič. Zápas skončil remízou. Do bitky sa ale paradoxne nepustili fanúšikovia týchto tímov. Centrum mesta, kaviarne a reštaurácie mali demolovať chuligáni futbalových klubov z Poľska Cracovia Krakow a Bulharska Levski Sofia. Ich mužstvá pritom hrajú zápas až dnes. Prítomní mali byť aj fanúšikovia holanského klubu Ajax Amsterdam.

Na zápasy na Slovensko sa chuligáni zvolávali dopredu. Na stránke hooligans.cz sa hecovali už 7.júla.

Situácia bola napokon na mieste kritická. Ulicami v centre mesta lietali stoličky, poháre, kusy nábytku. Zasahovať museli desiatky policajtov aj ťažkoodencov. Bitka sa skončila po ráznej akcii zatknutím 80 osôb. Polícia o tom informovala na svojom profile na sociálnej sieti. Podrobnosti k aktuálnej situácii zverejnia až dnes.

VIDEO Z VYČÍŇANIA FUTBALOVÝCH FANÚŠIKOV

Zdroj: Zomri

K nepokojom v uliciach hlavného mesta sa vyjadrili aj najvyšší kompetentní. „Odsudzujem takéto správanie, ktoré nemá so športom nič spoločné a som toho názoru, že nemá ani miesto v civilizovanej spoločnosti,“ reagovala na FB na situáciu ministerka vnútra Denisa Saková.

Udalosti okomentoval aj bratislavský primátor Matúš Vallo. „Výtržnosti futbalových fanúšikov v centre Bratislavy sú hrubým prejavom neúcty voči mestu, v ktorom žijeme aj voči ľuďom, ktorí si užívajú jeho otvorenú a priateľskú atmosféru. Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy,“ uviedol vo svojom status na sociálnej sieti.

„Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole, to sú otázky hlavne na políciu. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a len veľmi dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer.“

„Teraz zbierame ďalšie informácie a situáciu preverujeme priamo na mieste. V spolupráci so Starým Mestom tiež zabezpečujeme upratovanie, monitorovanie škôd a odstránenie následkov tejto bitky,“ dodal Vallo.

FOTO Z MIESTA BRUTÁLNEJ BITKY A POLICAJNÉHO ZÁSAHU

ĎALŠIE VIDEOZÁBERY

Viac o téme: aktualizované, Bratislava, Bratislavská polícia, chuligáni, futbal, Liga majstrov, Polícia SR, výtržnosti

Súvisiace články