Regióny Nitra Top

MIMORIADNE DETAILY útoku v Šali! 23-ročný študent medicíny ZAÚTOČIL na mladšieho brata a rodičov: Čo sa DIALO v byte?

Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Martin Baumann

ŠAĽA – Brutálny útok v bytovom dome v Šali sa skončil obrovskou tragédiou. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

 

Aktualizované o 11:40 h

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre aktuálne vykonávajú potrebné úkony v súvislosti s prípadom obzvlášť závažného zločinu vraždy. V súvislosti s rodinnou tragédiou v Šali to potvrdila Jana Šinková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Aktualizované o 11:15 h

Podľa neoficiálnych informácií, ktoré na sociálnej sieti uverejnila rtvs, mal útočiť 23-ročný študent medicíny. Údajne nožom dobodal celú rodinu – rodičov aj mladšieho brata. Rodičia útok prežili, previezli ich do nemocnice s ranami v hrudníku. Ich zdravotný stav nie je momentálne známy.

Podľa susedov aj mestských policajtov išlo o bezproblémovú rodinu. Boli tichí a slušní ľudia, nikto si preto nevie vysvetliť, čo sa skoro ráno mohlo udiať. Do bytu sa pred tromi rokmi mali prisťahovať z Popradu.

Aktualizované o 9:55 h

Podľa informácií portálu cas.sk, mladý muž († 23) zaútočil nožom na členov svojej rodiny. Zraniť mal mamu, otca aj brata († 17), ktorý, žiaľ, zraneniam podľahol. Otec a mama sú v rukách lekárov s poraneniami hrudníka.

Aktualizované o 9:45 h

Podľa informácií šalianskeho mestského úradu, ktoré uverejnili na sociálnej sieti, účastníkmi rannej drámy boli štyria členovia rodiny. Syn zaútočil na svojich rodinných príslušníkov. Dvaja útok neprežili, útočník následne vyskočil z okna a zraneniam podľahol.

Podľa mestskej polície išlo o slušnú rodinu, s ktorou polícia doposiaľ nikdy nemala problém.

Aktualizované o 8:35 h

Oznámenie o tragickej udalosti v mestskej časti Šale vo Veči prijala polícia o 5.26 h. Na mieste aktuálne pokračuje obhliadka miesta činu. Policajti vykonávajú neodkladné a neopakovateľné procesné úkony, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie, potvrdilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Aktualizované o 8:10 h

Správu potvrdilo aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR. Záchranári na mieste incidentu vykonávali resuscitáciu. “U troch osôb konštatovali exitus. Dve ďalšie osoby boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc s poranením hrudníka,” spresnilo.
Podľa informácií TASR v jednom zo šalianskych bytov zaútočil krátko po piatej hodine muž nožom na ďalších štyroch ľudí. Dvoch z nich mal smrteľne zraniť, dvaja sú zranení.

Podľa doterajších informácií  boli v byte na štvrtom poschodí boli piati ľudia, štyria z nich skončili s bodnými poraneniami. Ďalší vyskočil z okna. Predpokladá sa, že išlo o muža, ktorý predtým zaútočil.

Pád neprežil, rovnako zranenia neprežili ďalší dvaja ľudia Zvyšní dvaja skončili v nemocnici.

Správu budeme aktualizovať.

Brutálny útok neprežili dvaja ľudia, ďalší dvaja skončili v nemocnici. ZDROJ: FB/Mesto Šaľa