Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

MIMORIADNE Dieťa v ohrození! Zmizlo 12-ročné DIEVČA, rodičia sú zúfalí: Neprišlo do školy ani domov, polícia vyhlásila pátranie v špeciálnom režime

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, regiony.sk

SLOVENSKO – Českí policajti vyhlásili pátranie po 12-ročnom dievčati z obce Jesenice pri Prahe v režime dieťa v ohrození. Nie je známe, kde sa nachádza, Záchranný Systém Slovensko sa s prosbou o pomoc obracia aj na Slovákov.

Aktualizované: Česká polícia pátranie odvolala. Dievča bolo nájdené v Jesenici, je v poriadku a bude odovzdané rodine.

Pátranie po 12-ročnej Duong vyhlásili kriminalisti z Prahy po tom, čo 19. februára 2024 nedorazila do školy v Prahe a následne ani späť domov. “V utorok 20. februára jej nezvestnosť nahlásil jej otec a policajti odvtedy po dievčati pátrajú. Počas vyšetrovania sa policajtom podarilo zistiť, že s dievčaťom sú výchovné problémy a už v minulosti niekoľkokrát školu zameškala, domov sa potom ale vždy vrátila,” priblížila česká polícia.

Ďalej sa policajtom podarilo zistiť, že v čase odchodu zrejme nebola v dobrom psychickom stave po nezhodách v rodine, preto je tu dôvodná obava o jej zdravie a život a policajti po dievčati pátrajú v režime dieťa v ohrození.

Nezvestná je chudej postavy, asi 160 cm vysoká, má stredne dlhé hnedočierne vlasy a čierne oči. Na sebe by mala mať džínsy, voľnejšiu mikinu a biele botasky. Dievča sa rado pohybuje v Prahe po obchodných centrách. Polícia nemôže vylúčiť, že odcestovala do Nemecka za ďalšími členmi rodiny. Nezvestná hovorí perfektne po česky a vietnamsky.

Ak ste nezvestnú Duong videli alebo viete, kde by sa dievča aktuálne mohlo zdržiavať, ozvite sa prosím bezodkladne policajtom na linku 158.