Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Top

MIMORIADNE Dve DETI zmizli v rovnaký DEŇ! Po dievčati a chlapcovi sa ZĽAHLA zem: Zúfalá prosba o POMOC, nevideli ste ich?

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, regiony.sk

SLOVENSKO – Už od štvrtka (8. 2.) sú nezvestné dve maloleté osoby. Polícia žiada verejnosť o pomoc pri hľadaní 16-ročnej Sáry zo Zvolena a 17-ročného Petra z Považia.

Žilinská polícia vyhlásila pátranie po 17-ročnom nezvestnom Petrovi Chylovi z obce Hliník nad Váhom v okrese Bytča. „Menovaný je nezvestný od dňa 08.02.2024 kedy bol naposledy videný v meste Dobrá Niva (okres Krupina). Doposiaľ o sebe nepodal žiadnu správu a jeho pohyb a pobyt nie je známy,“ priblížila polícia.

Menovaný je vysoký 180 cm, má štíhlu postavu a bledohnedé rovné vlasy. Naposledy mal na sebe čierne tepláky, dlhšiu čiernu zimnú bundu zn. UMBRO, sivé tričko s potlačou, sivú čiapku a na nohách mal obuté čierne tenisky. Od prijatia oznámenia polícia vykonáva všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestného. Do súčasnej doby sa ho však nepodarilo vypátrať.

Nezvestný Peter Chyla. Zdroj Polícia SR

Stále sa nepodarilo nájsť ani 16-ročnú Sáru Račkovú zo Zvolena. Dievča je nezvestné taktiež od štvrtka (8. 2.), keď ušlo z adresy prechodného bydliska vo Zvolene, keďže sa nechcela vrátiť z prázdnin do Reedukačného centrav Levoči. “Vykonanými previerkami sa doposiaľ nezistilo miesto jej pobytu. Sára o sebe nepodala žiadnu správu svojim blízkym,” uviedla polícia.

Nezvestná je vysoká 173 centimetrov, štíhlej postavy, má tmavohnedé oči a hnedé polodlhé vlasy. Polícia nemá informácie o tom, čo mala na sebe naposledy oblečené a nemá ani zvláštne znamenia.

Sára Račková. ZDROJ: FB/Polícia Prešovský kraj

Akékoľvek informácie o nezvestných osobách je potrebné ihneď oznámiť polícii na čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení PZ alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke polície.