Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

MIMORIADNE pátranie po spevákoch Sime a Kalim! Hľadá ich smrteľne choré DIEVČATKO: Čo sa deje?

Dievčatko pátra po Sime a Kalim. ZDROJ: TASR/Andrej Galica, Instagram S.H.

SLOVENSKO – Facebooková stránka HAKA na sociálnej sieti pátra väčšinou po ukradnutých autách, v ojedinelých prípadoch však spraví výnimku. Tak je to aj tentokrát a zregiónu sa rozhodlo k výzve pridať. Pátrame po spevákoch Kalim a Sime. Dôvod je srdcervúci. Smrteľne choré dievčatko ich miluje natoľko, že si prialo ich aspoň raz v živote stretnúť. Pomôžete nám ich nájsť?

 

Mimoriadnu správu dostala stránka priamo od mamy malej Melánky. Melánke diagnostikovali v júli 2018 zhubný nádor na mozgovom kmeni. Roky s ním bojovali, Melánka podstúpila niekoľko chemoterapií, operácií a odborných vyšetrení, žiaľ nedávno sa dozvedeli zdrvujúcu správu. Nádor nikdy nebude možné celý vyoperovať, pretože je blízko centrálnej nervovej sústavy. Melánka tak podstupuje udržiavaciu cielenú biologickú liečbu s pravidelnými kontrolami u lekárov.

“Melánia s maminkou, vždy keď idú na kontrolu, počúvajú v aute Kaliho a Simu, konkrétne pieseň – Každé ráno. Táto pieseň im dáva silu ďalej bojovať o život. Veľkým snom Melánie je stretnúť Kaliho a Simu,” upresňuje výzvu Štefan Farkaš, správca stránky HAKA.

Stav Melánky žiaľ neumožňuje ísť na ich koncert, preto rodina skúša verejnú výzvu, aby sa so svojimi idolmi mohla stretnúť v domácom prostredí. “Preto prosíme o veľké zdieľanie, nech sa táto túžba dostane aj k spevákom, možno si urobia čas a malú Melanku prídu potešiť a podporiť. Podobne sme v minulosti pomohli aj inému dieťaťu a na narodeniny chorého chlapca prišli futbalisti zo Slovanu. Možno sa nám opäť podarí mali zázrak,” dodáva.

Za zdieľanie a pomoc veľmi pekne ďakujeme aj my z redakcie zregiónu!

Podľa našich informácií mal Kali už potvrdiť, že sa s malým 10-ročným dievčatkom s radosťou stretne už tento víkend.