Regióny Košice Michalovce Top

MIMORIADNE Prvé slová Valentína po brutálnej VRAŽDE sestričky Eriky: MRAZIVÉ detaily! Svedkovia PREHOVORILI

Brutálna vražda Eriky. ZDROJ: FB, TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE – Brutálna vražda Michalovčanky Eriky, ktorá sa stala začiatkom tohto roka, máta celé Slovensko. Len 18-ročný Valentín vzal do ruky nôž a chladnokrvne ju dobodal priamo na ulici. Následne z miesta činu ušiel. Podľa svedkov, ktorí vypovedali na súde, bol v osudný deň opitý a k skutku sa mal priznať. Dokonca im povedal, že zabil “gadžiku”.

 

Celé Slovensko zasiahla brutálna a chladnokrvná vražda 46-ročnej Eriky, ktorá kedysi pracovala ako zdravotná sestra. O život ju mal pripraviť len 18-ročný Valentín H. s jasným cieľom, finančne sa obohatiť, a to aj za cenu chladnokrvnej vraždy. V osudný deň 1.1. 2023 okolo 6 hodiny ráno sa nič netušiaca Erika vybrala k bankomatu, kde si vybrala  peniaze. To ešte netušila, čo ju čaká.

Vyhliadol si ju 18-ročný chlapec, ktorý ju chladnokrvne bodol. Zúfalá žena sa dala s krikom na útek. Erike sa darilo unikať dve ulice, napokon, ako je vidieť na videu, pribrzdila. Brutálny vrah to využil, ženu schmatol a chladnokrvne ju dobodal. Valentína sa policajtom podarilo po pár dňoch chytiť vo vlaku smerujúcom do Českej republiky. “Hliadka železničnej polície si všimla na železničnej stanici v Košiciach osobu, ktorá tam stála osamotená. K osobe pristúpili, či nepotrebuje pomoc a zistili, že táto osoba cestuje do Českej republiky. V tom čase nevedeli, že je to osoba, ktorá bude podozrivá zo spáchania tohto skutku. Po tom, ako boli kontaktovaní inými príslušníkmi, či nezaznamenali niečo podozrivé, spomenuli si, že sa s podozrivou osobou rozprávali. Neskôr zistili, že popis zodpovedaná hľadanej osobe,” poznamenal policajný prezident Štefan Hamran. Valentín sa 5.1. 2023 postavil pred súd, ktorý rozhodol o jeho vzatí do väzby. Nám sa podarilo zistiť, čo pred súdom o brutálnej vražde hovorili svedkovia.