Regióny Banská Bystrica Lučenec Poltár Top

MIMORIADNE TU vo veľkom VYKRÁDAJÚ domy! Pred ZLODEJMI varujú viaceré obce: Ľudia videli TOTO podozrivé auto, dávajte si POZOR

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

LUČENEC/POLTÁR – Dávajte si veľký pozor na zabezpečenie svojich nehnuteľností. V okresoch Lučenec a Poltár upozorňujú obce na vykrádanie nehnuteľností. Nie je vylúčené, že zlodeji budú kradnúť aj v iných okresoch banskobystrického kraja, prípadne na iných územiach na Slovensku. 

Viaceré obce lučenského a poltárskeho okresu na svojich stránkach na Facebooku upozorňujú na zvýšený výskyt zlodejov. Takýto oznam uverejnili napríklad obce Vidiná, Panické Dravce, Jelšovec, Ľuboreč, Mučín, Lipovany, Pleš, Podrečany či Tuhár.

“Obvodné oddelenia policajného zboru v Lučenci požiadalo obce o súčinnosť, nakoľko sa v okresoch Lučenec a Poltár rozmohlo vykrádanie nehnuteľností. Touto cestou vás prosíme o všímavosť a obozretnosť. Zároveň Vás prosíme o zabezpečenie svojich nehnuteľností, aby ste zlodejom neuľahčovali vstup do nehnuteľností,” píše sa v ozname, ktoré zdieľali obce na Facebooku.

“Nakoľko bol zaznamenaný prípad krádeže vecí z neuzamknutých obydlí v územnom obvode Okresného riaditeľstva PZ Lučenec, v rámci predchádzania možnému nárastu takýchto prípadov boli zo strany policajtov Okresného riaditeľstva PZ Lučenec preventívne upovedomení starostovia obcí na vyskytujúce sa prípady krádeží vecí z neuzamknutých obydlí,” uviedla pre Regióny.sk Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Ľudia pod príspevkami reagovali, že vo viacerých lokalitách videli hlavne auto s holandskými značkami. “Dopíšte tam holandské značky! Toto auto obstávalo kamarátovi pred domom a sledovalo,” poznamenal Michal. “To Holandské bolo v Kalinove a tiež sledovali domy,” doplnila ho Andrea.

Ak niekam odchádzate z domu, riadne si svoju nehnuteľnosť zabezpečte. Odporúčame aj nainštalovať bezpečnostné kamery, ktoré by v prípade krádeže mohli pomôcť k dolapeniu vinníkov.