Regióny Bratislava Trnava Zahraničné Top

MIMORIADNE VAROVANIE starostov: VEĽKÚ mačkovitú ŠELMU videli behať len kúsok od Slovenska! TU si dávajte obrovský POZOR

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zregionu.sk

SLOVENSKO, JUŽNÁ MORAVA – Neďaleko hraníc so Slovenskom, na Južnej Morave, sa má pohybovať veľká mačkovitá šelma. Niekoľko českých obcí už vyzvalo svojich obyvateľov, aby boli opatrní. Zájsť môže aj na Slovensko.

Ľudia mali šelmu vidieť na dvoch miestach, o čom informovali aj políciu. „Prvýkrát im to na Nový rok popoludní oznámil vodič prechádzajúci po ceste neďaleko Mikulova. Druhé oznámenie prišlo v piatok dopoludnia sprostredkovane od starostu obce Bulhary,” uviedol policajný hovorca Bohumil Malášek.

Šelmu mali podľa českej TV NOVA v Bulharoch spozorovať v stredu ráno tamojší poľovník. Obec Bulhary preto už na druhý deň ráno upozornila na situáciu obyvateľov. Podľa starostky Dolných Věstonic bola šelma videná v stredu večer aj medzi obcami Pavlov a Dolní Věstonice. Aj mesto Mikulov už pred pár dňami varovalo občanov.

Polícia hlásenia preveruje, ale zatiaľ sa nepodarilo potvrdiť, či sa šelma v oblasti skutočne nachádza. „Na uvedených miestach výskytu nenašli ani žiadne stopy. V spolupráci s veterinárnou správou tiež preverili, či nemohlo dôjsť k úteku podobného zvieraťa niektorému z tamojších chovateľov. Nikomu z nich šelma nechýba ani mu v minulých dňoch neutiekla,” dodal hovorca polície.