Spoločnosť Koronavírus Domáce

Minister vnútra je pripravený v prípade potreby zvolať ústredný krízový štáb

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Na utorkovom (11. 8.) zasadnutí pandemickej komisie sa zúčastní aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). V prípade, že si to bude situácia vyžadovať, je pripravený zvolať ústredný krízový štáb. Pre TASR to uviedla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

 

Termín stretnutia konzília epidemiológov stanovený zatiaľ nie je, uviedol v piatok (7. 8.) tlačový odbor Úradu vlády SR.

Minulý týždeň pribudli desiatky potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19, rovnako aj úmrtia. Podľa pondelkových štatistík eviduje Slovensko 2599 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 a 31 mŕtvych.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR naplánovalo na utorok stretnutie pandemickej komisie, ktorá by mala odobriť pandemický plán.

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) zapracovať viaceré pripomienky. Avizoval však vytvorenie štyroch pracovných skupín, ktoré sa zaoberajú imunizáciou obyvateľstva, vytvorením semaforov pre zariadenia sociálnych služieb, zabezpečením tímov rýchlej intervencie či zabezpečením ambulantnej starostlivosti v súvislosti s novým koronavírusom.