Domáce Politika Top

Nočné vyčínanie ministra Sólymosa má dohru. Situáciu už rieši Pellegrini

László Sólymos. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA –  Skončil v rukách policajtov. Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) má byť v poriadnych problémoch. Počas stredajšieho večera mal byť súčasťou konfliktu, pri ktorom musela zasahovať polícia. Šéfa envirorezortu mali muži zákona zadržať. Informoval o tom týždenník Plus 7 dní na svojom webe.

 

Štvrtok 9:35 – aktualizované o stanovisko polície

Štvrtok 9:35 – aktualizované o stanovisko premiéra Petra Pellegriniho

Incident sa mal odohrať v ázijskej reštaurácii na Laurinskej ulici v centre Bratislavy. Minister životného prostredia za stranu Most-Híd mal byť v tom čase podľa informácií týždenníka pod vplyvom alkoholu. Sólymos mal v reštaurácii rozbiť sklenené dvere a napadnúť zamestnanca podniku. Následne sa mal vzpierať aj privolaným policajtom. „Som minister životného prostredia!“ mal vykrikovať. Tiež mal tvrdiť, že mu umiera mama. Približne po hodine ho malo odviezť policajné auto. Minister podľa našich informácií skončil v cele predbežného zadržania.

Polícia začala trestné stíhanie 

K incidentu sa vo štvrtok ráno vyjadrila aj polícia. Tá potvrdila, že im bola deň predtým krátko po 17. hodine oznámená výtržnost v priestoroch ázijskej reštaurácie na Laurinskej ulici v Bratislave. “Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne, ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov – L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie,” uviedli.

Ako ďalej informovali, poškodením sklenenej výplne dverí bola spôsobená škoda vo výške približne 1 000 eur. Jeden zozamestnancov podniku musel byť zároveň záchrankou prevezený na ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc. “Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci,” dodala polícia. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja muži prepustení.

Pellegrini chce verejné ospravedlnenie

Nočný incident znepokojil aj premiéra Petra Pellegriniho. Premiér už so šéfom envirorezortu hovoril a požiadal ho, aby predstúpil pred verejnosť, vysvetlil svoje správanie a ospravedlnil sa.

O stanovisko sme požiadali Ministerstvo životného prostredia SR aj stranu Most-Híd.

Mohlo by vás zaujímať: