Regióny Trnava

DROGY ako PREKVAPENIE! Mladíci ukradli kolobežku, jeden skončil v base

TRNAVA – Policajtom sa podaril poriadny kúsok! V noci zadržali dvoch zlodejov e-kolobežky a navyše u nich našli aj drogy. Riešení boli v superrýchlom konaní. Jeden z nich už sedí v base, druhý má zatiaľ podmienku. Ešte nad nimi visí prípadný trest za drogy, ktoré sú teraz na expertíze.

 

Policajná hliadka PMJ zasiahla ihneď po nahlásenej krádeži a mužov krátko po skutku v meste Trnava vypátrali. Krádež e-kolobežky nahlásil na políciu 50 ročný Trnavčan, ktorý ju voľne, bez uzamknutia, odparkoval v noci na čerpacej stanici. Keď sa vrátil, kolobežku už nenašiel. “Privolaná hliadka PMJ si prezrela kamerové záznamy a cez vysielačku odovzdala informáciu k podozrivým osobám aj ostatným hliadkam v meste. Mužov sa nočnej službe podarilo vzápätí na sídlisku Družba stotožniť,” povedala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Policajtom sa podarilo zaistiť aj kolobežku a vrátiť ju pôvodnému majiteľovi.

Drogy v ponožke?

Pri strete s policajtmi stihli ešte obaja odhodiť od seba podozrivé veci. “Silonovú ponožku a žltý plastový obal so zelenou sušinou a zatavenú plastovú striekačku s obsahom kryštalickej látky,” vysvetlila Linkešová. Poverený policajt obvinil z prečinu krádeže spolupáchateľstvom dvoch rovesníkov vo veku 18 a 19 rokov. Obaja už stihli byť súdne trestaní. “Mladší z dvojice skončil po rozsudku s nariadeným nástupom do výkonu trestu, druhého muža odsúdili s podmienkou,” doplnila. A to je zatiaľ iba za kolobežku. Obaja mladí muži sú podozriví aj z prechovávania drog. Podľa jej slov sa začalo trestné stíhanie pre podozrenie z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spolupáchateľstvom. “Zaistený materiál policajti zaslali na expertízne skúmanie,” uzavrela.