BRATISLAVA – Pokračovanie privatizácie štátnych podnikov, vrátane strategických, je cieľom Bélu Bugára a strany Most–Híd. Vyplýva to z programového dokumentu strany, nazvaného Občianska vízia.
Privatizácia štátnych podnikov je pevnou súčasťou programu strany Bélu Bugára a v programovom dokumente sa spomína na viacerých miestach. Most – Híd chce preskúmať možnosti zvyšného predaja podielov štátu vo všetkých podnikoch, okrem štyroch vybraných prirodzených monopolov (SEPS, železničné trate, Eustream a Transpetrol).
V súlade so zverejným programom strany Most – Híd by sa teda privatizácia mala dotknúť podnikov ako SPP, ktorý naspäť do štátneho vlastníctva získala pred dvoma rokmi strana Roberta Fica, Slovenských elektrární, distribučných spoločností SPP – distribúcia, ZSE, SSE a VSE, ale aj ostatných podnikov v štátnom vlastníctve, vrátane Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS), podnikov autobusovej dopravy, a ďalších.
Priamu privatizáciu Most – Híd presadzuje aj v železničnej preprave, kde hovorí, že je potrebné privatizovať obe prepravné spoločnosti, pre nákladnú aj osobnú prepravu. Bugárova strana by teda chcela sprivatizovať tak osobného prepravcu Železničná spoločnosť Slovenskej republiky, ako aj nákladného železničného prepravcu ZSSK – Cargo.
Príjmy z privatizácie chce Most – Híd použiť na posilnenie druhého dôchodkového piliera a na zníženie verejného dlhu.
Viacerí poslanci a politici zo strany Most – Híd boli súčasťou pravicovej vlády Mikuláša Dzurindu, ktorá odštartovala najväčšiu vlnu privatizácie strategických podnikov v dejinách Slovenska. V rokoch 1998 – 2006 bola Strana maďarskej koalície, ktorej predsedom bol Béla Bugár, členom dvoch vlád, počas ktorých boli privatizované podiely v Slovenskom plynárenskom priemysle, v Slovenských elektrárňach, či v rozvodných energetických podnikoch.
Predseda vlády Robert Fico viackrát označil tieto privatizácie za skorumpované. Béla Bugár, a oligarchovia Oskar Világi a Štefan Czucz, údajne blízky maďarskej strane, boli v súvislosti s privatizáciou spomínaní aj v spise Gorila, ktorý spôsobil odvolanie šéfky Fondu národného majetku Anny Bubeníkovej z funkcie.